موضوعات
کردستان

141 متکدی سنندج ساماندهی شدند

نویسنده:
معاون خدمات شهری شهردار سنندج با اشاره به اینکه از اول امسال تا پایان شهریور 141 متکدی جمع‌آوری و ساماندهی شدند، گفت: متکدیان متخلف نیز به مراجع قضایی تحویل داده شدند...
1396/07/19
معاون خدمات شهری شهردار سنندج با اشاره به اینکه از اول امسال تا پایان شهریور 141 متکدی جمع‌آوری و ساماندهی شدند، گفت: متکدیان متخلف نیز به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
«آرش رخزادی » در گفت و گو با ایرنا افزود: این متکدیان برای بررسی وضعیت و همچنین سروسامان دادن به وضعیت معیشتی آنان به مرکز اسکان متکدیان در خیابان 17 شهریور منتقل شدند.
وی افزود: در این مرکز و پس از بررسی وضعیت زندگی متکدیان، از 74 نفر از این تعداد تعهد کتبی مبنی بر ترک تکدی‌گری گرفته شد و پس از آن از مرکز اسکان متکدیان ترخیص شدند.
معاون خدمات شهری شهرداری سنندج ادامه داد: همچنین از این تعداد متکدی جمع‌آوری‌شده در نیمه نخست امسال 10 نفر با عنوان متکدی متخلف که علاوه بر تکدی‌گری در چهارراه‌های شهر به صورت شبانه‌روزی برای مردم مزاحمت ایجاد می‌کردند به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
به گفته وی، همچنین از تعداد 141 متکدی جمع‌آوری‌شده در سال جاری 34 نفر به شهرستان‌ها و استان‌های محل سکونت خود انتقال یافتند.
رخزادی ادامه داد: در راستای جمع آوری و ساماندهی متکدیان در سال جاری همچنین 15 کودک متکدی از خیابان‌ها و معابر شهر جمع‌آوری شده و پس از تعهد کتبی تحویل خانواده‌هایشان شدند.
وی با بیان اینکه امسال تعداد متکدیان جمع آوری‌شده در نیمه نخست نسبت به سال گذشته با کاهش روبه‌رو بوده است گفت: در 6ماهه نخست سال گذشته 167 متکدی از سطح شهر جمع آوری و ساماندهی شدند.
معاون خدمات شهری شهرداری سنندج افزود: از این تعداد متکدی جمع‌آوری‌شده در سال گذشته 95 نفر متعهد به ترک تکدی‌گری شدند، 30 نفر به شهرستان‌های محل سکونت خود انتقال یافتند و 10 کودک نیز تحویل خانواده‌هایشان شدند.
وی اظهار کرد: همچنین در سال گذشته 6 نفر به مراجع قضایی و 20 نفر به کمپ‌های ترک اعتیاد تحویل داده شده و 3نفر نیز متواری شدند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code