موضوعات
کردستان

120شرکت دارای مجوز ارائه محصول به بوفه‌های مدارس

نویسنده:
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گفت: در سال تحصیلی جاری 120 شرکت مواد غذایی مجوز ارائه محصولات خود به مدارس مناطق 16گانه آموزش و پرورش استان را دریافت کرده اند...
1396/07/19
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گفت: در سال تحصیلی جاری 120 شرکت مواد غذایی مجوز ارائه محصولات خود به مدارس مناطق 16گانه آموزش و پرورش استان را دریافت کرده اند.
«افشین خوشگوار» در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد مجوز، 2 مورد برای کارخانه کیک و بیسکویت، تعدادی برای شرکت‌های پخش مواد غذایی و همچنین تعدادی نیز برای آشپزخانه‌های مجوزدار دارای غذای آماده صادر شده است.
وی اظهار کرد: مدیران مدارس با توجه به قیمت محصولات و کمیت و کیفیت آن می‌توانند از این شرکت‌ها مواد غذایی برای ارائه به بوفه‌های مدارس تهیه کنند.
به گفته خوشگوار، با توجه به اینکه مواد غذایی‌ عرضه‌شده در مدارس با سلامت دانش‌آموزان ارتباط مستقیم دارد گروه‌هایی برای نظارت بر فعالیت بوفه‌های مدارس تشکیل شده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه لیست مواد غذایی مجاز و قابل عرضه در میان دانش‌آموزان در اختیار مدارس قرار گرفته است، ادامه داد: شرکت‌ها و بخش‌هایی که به عرضه محصولات خود در مدارس تمایل دارند باید درخواست خود را به سازمان دانش آموزی ارائه دهند.وی افزود: سازمان دانش آموزی نیز با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی از محل شرکت یا مکان‌هایی که تهیه و توزیع مواد غذایی را بر عهده دارند، بازدید می‌کند و پس از اخذ استانداردها و معیارهای بهداشتی، مجوز فعالیت این بخش‌ها در مدارس را صادر می‌کند.
به گفته خوشگوار، عرضه‌کننده، مواد عرضه‌شده و مکان عرضه مواد غذایی سه ضلع مثلث فعالیت بوفه‌های مدارس هستند که باید دارای شرایط خاصی باشند و سازمان دانش‌آموزی تلاش می‌کند با بررسی تمامی جوانب مجوز فعالیت بوفه مدارس را صادر کند.
وی اظهار کرد: محل توزیع و فرد توزیع‌کننده در مدرسه نیز باید از شرایط لازم برای عرضه برخوردار باشند.
 خوشگوار اضافه کرد: با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی تیم‌های نظارتی مشترکی تشکیل شده است که در طول سال از فعالیت بوفه‌های مدارس بازدید خواهند کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code