موضوعات
کردستان

11 اقامتگاه بومگردی مجوز ساخت گرفتند

نویسنده:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: برای اجرای طرح بوم‌گردی در این استان، مجوز احداث 11‌اقامتگاه گردشگری در روستاهای استان صادر شده است...
1396/06/22
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: برای اجرای طرح بوم‌گردی در این استان، مجوز احداث 11‌اقامتگاه گردشگری در روستاهای استان صادر شده است.
به گزارش ایرنا «سیدمحسن علوی» در حاشیه دومین شب فرهنگی کردستان در برج میلاد تهران اظهار کرد: احداث این اقامتگاه‌ها نقش بسیار زیادی در ایجاد درآمد برای روستاییان و معرفی جاذبه های گردشگری روستاهای استان دارد.
وی ادامه داد: برای توسعه صنعت گردشگری کردستان و رفاه حال گردشگران، خانه های استیجاری در شهر بانه و روستای گردشگری پالنگان ساماندهی می شود.
علوی با بیان اینکه کردستان در زمینه جاذبه های گردشگری رتبه دوم کشور را دارد، افزود: برگزاری برنامه هایی مانند شب فرهنگی کردستان در برج میلاد برای معرفی کردستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چون سبب شناخت قومیت های مختلف از آداب و فرهنگ این خطه از غرب کشور می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان به مشکلات و ضعف زیرساخت های ارتباطی در استان اشاره کرد و یادآور شد: برگزاری چنین برنامه هایی موجب معرفی صحیح جاذبه های گردشگری کردستان و جذب گردشگر خواهد شد.
علوی اضافه کرد: برای رفاه حال گردشگران و اسکان آنان قرار است 2 هتل در سنندج، یک هتل در قروه و یک هتل در کامیاران احداث شود.وی گفت: پیشنهاد ثبت کلاش (گیوه) مریوان در شورای جهانی صنایع دستی به این شورا ارسال شده که با کلیت آن نیز موافقت شده است.
وی به مرمت عمارت خسروآباد سنندج نیز اشاره کرد و افزود: سال 95 برای بازسازی این عمارت 2 میلیارد ریال هزینه شده اما برای مرمت کامل آن به اعتبارات بیشتری نیاز است.
وی یادآور شد: هم اکنون حدود پنج دانگ این عمارت در مالکیت میراث فرهنگی است که با مالکیت کامل آن می توان روند بازسازی را سرعت بخشید.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code