موضوعات
کردستان

وضع نامناسب کشتارگاه سنتی دام بیجار

نویسنده:
باید مشکلات کشتارگاه بیجار در زمینه کیفیت پایین خدمات و دیگر مشکلات برطرف شود. در غیر این صورت تهدیدی برای سلامت مردم است...
1396/09/12
باید مشکلات کشتارگاه بیجار در زمینه کیفیت پایین خدمات و دیگر مشکلات برطرف شود. در غیر این صورت تهدیدی برای سلامت مردم است.
به گزارش ایرنا، فرماندار بیجار با اشاره به وضعیت نامناسب کشتارگاه سنتی دام گفت: کمیت و کیفیت نامطلوب خدمات بهداشت محیط در این کشتارگاه امنیت غذایی مردم را به خطر انداخته است.
«بیژن زندیه» تاکید کرد: حفظ امنیت غذایی، بهداشتی و سلامت جمعیت 89هزار نفری بیجار مهم تر از اشتغال چند نفر در این کشتارگاه است. مسئولان باید هر چه سریع تر برای حل مشکلات آن اقدام کنند.
زندیه با بیان اینکه برخی از شهرستان‌های همجوار کشتارگاه‌های سنتی دام خود را تعطیل کرده اند و از استان‌های دیگر گوشت مورد نیاز خود را تامین می‌کنند، ادامه داد: دغدغه بهداشت و سلامت جامعه بیجار از اولویت‌های مهم در برنامه کاری کارگروه امنیت غذایی است.
فرماندار بیجار یادآور شد: برخی احتمال افزایش قیمت گوشت پس از تعطیلی کشتارگاه را مطرح کرده اند اما قیمت گوشت بر اساس مصوبه کشوری تعیین می‌شود و هزینه حمل و نقل را دولت می‌پردازد.
 بنابراین تعطیلی کشتارگاه تاثیری در قیمت‌ها نخواهد داشت.

افزایش مبتلایان به تب مالت
زندیه همچنین به افزایش آمار مبتلایان به تب مالت در 6 ماهه نخست امسال در این شهرستان اشاره و اظهار کرد: آمار مبتلایان به تب مالت در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از 195 مورد به 351 مورد افزایش یافته است.
زندیه در مورد علت افزایش آمار مبتلایان به تب مالت با وجود انجام واکسیناسیون مرتب دام‌های سبک و سنگین اظهار کرد: وجود ضعف‌هایی در تست کشتار، پست قرنطینه و عدم رعایت موارد بهداشتی توسط دامداران باعث افزایش مبتلایان در نیمه نخست امسال شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code