موضوعات
کردستان

واکسیناسیون 95 درصد دام‌های روستاییان بیجار

نویسنده:
رئیس شبکه دامپزشکی بیجار با بیان اینکه دام‌های 95 درصد روستاهای این شهرستان علیه بیماری‌‌های مشترک دام و انسان واکسینه شده‌‌اند...
1396/07/19
رئیس شبکه دامپزشکی بیجار با بیان اینکه دام‌های 95 درصد روستاهای این شهرستان علیه بیماری‌‌های مشترک دام و انسان واکسینه شده‌‌اند، گفت: یک تُن و ۴۰۰کیلو‌گرم فراورده خام دامی غیرقابل مصرف در این شهرستان معدوم شده است.
«هادی اسکندری» در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: دامپزشکی بیجار با توجه به نیروهای محدود کاری، اقدامات مطلوبی در نیمه نخست سال جاری انجام داده است.
وی به تلاش‌های شبکه دامپزشکی بیجار در راستای بهداشت عمومی و حفاظت از سلامت شهروندان اشاره کرد و گفت: بیش از 800 نوبت از مراکز عرضه فراورده‌های خام دامی و رستوران‌ها و غذاخوری‌های شهر بازدید و نظارت صورت گرفته است.
اسکندری ادامه داد: این 800 نوبت بازرسی در قالب کشیک‌هایی در دو نوبت صبح و  بعدازظهر و همچنین ایام تعطیل انجام می‌شود.
به گفته وی، بازرسی‌های ذکرشده منجر به ضبط و معدوم‌سازی بیش از  یک تُن و ۴۰۰ کیلو‌گرم فراورده خام دامی غیرقابل مصرف از مراکز عرضه و رستوران‌ها شده است.
وی خاطرنشان کرد: بازدید شبانه‌روزی به طور دقیق از کشتارهای دام و طیور توسط بازرسان بهداشتی برای حذف و معدوم‌سازی فراورده‌های خام دامی  غیرقابل مصرف و برخورد قانونی با عاملان کشتارهای غیرمجاز دام و متخلفان بهداشتی از دیگر اقدامات شبکه دامپزشکی بیجار طی 6 ماهه نخست امسال بوده است.
اسکندری با بیان اینکه پوشش گسترده واکسیناسیون جمعیت دامی شهرستان در فازهای مختلف علیه تب برفکی، طاعون،‌ هاری و لمپی‌اسکین انجام شده است، گفت: این اقدام به طوری است که در این مدت حتی یک مورد از بیماری‌های مشترک و کانون انواع بیماری در روستاهای بیجار مشاهده و گزارش نشده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code