موضوعات
کردستان

نیاز بانه به مجتمع‌های بین‌راهی

نویسنده:
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بانه گفت: ایجاد مجتمع‌های خدماتی-رفاهی بین‌راهی از نیازهای مهم این شهرستان است...
1396/07/19
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بانه گفت: ایجاد مجتمع‌های خدماتی-رفاهی بین‌راهی از نیازهای مهم این شهرستان است.
«سعدالله رحیمی‌خواه» در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به ظرفیت‌ها و وجود جاذبه‌های طبیعی خدادادی در این شهرستان، اظهار کرد: ایجاد مجتمع‌های خدماتی-رفاهی بین‌راهی از نیازهای مهم بانه است.
وی با اشاره به مناطق نمونه گردشگری همچون منطقه دکانان، دشت سورین، بویین و آرمرده در این شهرستان گفت: وجود مجتمع‌های خدماتی-رفاهی می‌تواند سبب توسعه گردشگری و ایجاد شغل‌های مربوط به این حوزه شود.

موافقت با احداث 7 مجتمع
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بانه تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون 20 مورد درخواست احداث مجتمع‌های خدماتی-رفاهی بین‌راهی به این اداره ارائه شده که از این تعداد با 7طرح موافقت شده و بقیه طرح‌ها نیز در مرحله جمع‌آوری استعلام و کارهای اداری است.
وی ادامه داد: بیشتر این مجتمع‌ها در قالب رستوران‌‌های سنتی، همراه با پخت غذاهای بومی محلی و کباب ماهی برای مسافران و گردشگران، در تمام فصل ساخته می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code