موضوعات
کردستان

نقش جهاددانشگاهی استان در تحولات علمی

نویسنده:
معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: جهاد دانشگاهی در زمینه‌های مختلفی از جمله سلول‌های بنیادی و دیگر پیشرفت‌ها و تحولات علمی در سطح ملی و بین المللی نقش داشته است...
1396/05/18
معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: جهاد دانشگاهی در زمینه‌های مختلفی از جمله سلول‌های بنیادی و دیگر پیشرفت‌ها و تحولات علمی در سطح ملی و بین المللی نقش داشته است.
«شعبان سپهر» در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از موالید مبارک انقلاب اسلامی در ۱۶ مرداد ۱۳۵۹ براساس مصوبات ستاد (شورای) انقلاب فرهنگی تاسیس شد و تا پس از انقلاب به عنوان یک نهاد انقلابی و بازوی اجرایی به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در نظارت و سازماندهی مدد رساند. این نهاد امروز در کشور به عنوان درختی تناور و 37‌ساله به فعالیت می‌پردازد.
وی افزود: دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و علمی و درمانی از دستاوردهای علمی، آموزشی و درمانی این نهاد بهره‌ فراوان می‌برند.
معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد: در مورد جهاد دانشگاهی استان می‌توان گفت که این نهاد در استان نهالی 10 تا 12ساله است که نیاز به مراقبت و حراست و نگهداری بیشتر دارد تا مردم کردستان در آینده از ثمرات آن بیشتر بهره‌مند شوند.
وی تصریح کرد: با توجه به این‌که شکل گیری اینگونه نهادها براساس نیازهایی است که در جامعه وجود دارد و سیستم‌های اداری موجود در جامعه عاجز از برآوردن آن نیازها هستند، لذا شکل گیری این نهادها ضرورت می‌یابد.
سپهر با اشاره به توفیقاتی که جهاد دانشگاهی در زمینه‌های مختلف از جمله سلول‌های بنیادی و دیگر پیشرفت‌ها و تحولات علمی در سطح ملی و بین المللی داشته است، گفت: با توجه به موفقیت‌هایی که این نهاد تا کنون داشته است، می‌توان کارهای بزرگ تری را به این نهاد واگذار کرد.
معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: هیچ چیزی بهتر از اقتصاد مبتنی بر علم و دانش بنیان نمی‌تواند ما را به قله‌های فتح و پیروزی در این عرصه برساند و در اینجاست که نقش جهاد دانشگاهی در این حوزه می‌تواند بی بدیل باشد.
وی خاطرنشان کرد: باید مسئولان و به ویژه مسئولان ارشد استانی با تمام وجود از این نهاد حمایت و پشتیبانی کنند و مراکز علمی، آموزشی و درمانی پیوند و ارتباط قویتر و مستحکم‌تری به ویژه در زمینه‌های پژوهشی و ایجاد تعامل برای ایجاد اشتغال پایدار بین بخش‌های فعال جامعه از جمله آموزش، صنعت و اقتصاد با این نهاد داشته باشند.
وی با اشاره به این‌که جهاددانشگاهی با ارائه خدماتی در زمینه کمک به درمان ناباروری (موسسه رویان) و بانک‌خون بند ناف به خوبی ثابت کرده که قابلیت کافی برای انجام کارهای بزرگ را دارد، یادآور شد: هرگز نباید کمترین تردیدی در زمینه سپردن ماموریت‌های مهم به جهاد دانشگاهی در مسئولان کشوری و استانی راه پیدا کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code