موضوعات
کردستان

میانگین سنی جمعیت کردستان به سمت پیری پیش می‌رود

نویسنده:
براساس آخرین آمار امسال، حدود 411 هزار جوان بین سنین 15 تا 29 سال در استان زندگی می‌کنند که با توجه به آمار 5 سال گذشته، سن جمعیت استان به سمت پیری پیش می‌رود...
1396/08/29
براساس آخرین آمار امسال، حدود 411 هزار جوان بین سنین 15 تا 29 سال در استان زندگی می‌کنند که با توجه به آمار 5 سال گذشته، سن جمعیت استان به سمت پیری پیش می‌رود. به گزارش ایسنا، معاون فرهنگی اداره ورزش و جوانان کردستان اظهار کرد: طی یک سال گذشته توانسته ایم اعتبارات خوبی را در سطح ملی و استانی برای حوزه جوانان جذب کنیم و کارهای مثبتی انجام دهیم.
« هیرش رضایی»  در ادامه سخنان خود به آمارها و شاخص‌ها در حوزه جوانان پرداخت و گفت: در سال 90 حدود 33 درصد جمعیت استان جوان بودند که این میزان در سال 93 به 30 درصد رسیده و تاکنون سیر نزولی داشته است که نشان می‌دهد استان به سمت پیری جمعیت پیش می‌رود.
معاون فرهنگی اداره ورزش و جوانان کردستان با بیان اینکه هم اکنون 25/5 درصد جمعیت استان را جوانان تشکیل می‌دهند، ادامه داد: براساس آخرین آمار در سال جاری، حدود 411 هزار جوان بین سنین 15 تا 29 سال در استان داریم که در سال گذشته 425 هزار نفر بوده اند.وی جمعیت مردان جوان استان را 215 هزار نفر و جمعیت زنان جوان استان را 209‌هزار نفر عنوان کرد و گفت: 301 هزار جوان در شهرها و 123 هزار جوان در روستاها زندگی می‌کنند. رضایی افزود: 27 درصد زنان جوان در روستاها و 73 درصد در شهرها هستند و 31‌درصد مردان جوان در روستاها و 69 درصد در شهرها مشغول به زندگی هستند. وی به فعالیت 23 سمن در حوزه جوانان در استان اشاره و عنوان کرد: هرچند تعداد این سمن‌ها در حوزه جوانان کم است، اما در حال حاضر 35 سمن دیگر در صف انتظار و 30 سمن هم در مراحل ثبت اعتبارنامه هستند که امیدواریم تا پایان سال رشد قابل توجهی در این بخش داشته باشیم. معاون فرهنگی اداره ورزش و جوانان کردستان به مشارکت‌های اجتماعی سمن‌ها نیز اشاره و عنوان کرد: در سال گذشته جزو استان‌های برتر در این حوزه بودیم و امسال هم هیچ مانع مالی برای ارائه و اجرای طرح‌های سمن‌ها وجود ندارد.
وی بیان کرد: با همکاری اداره‌هایی همچون جهاددانشگاهی دوره‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی را برای بانوان و سمن‌ها برگزار کرده ایم که در این راستا 120 زن در این دوره‌ها شرکت کرده اند.رضایی برگزاری کارگاه‌های توانمندسازی، کنترل آسیب‌های اجتماعی، ازدواج و تحکیم بنیان خانواده، جشنواره استانی ژیله‌مو، جشن خرمانان، افتتاح خانه جوانان در ناحیه منفصل شهری نایسر و مجتمع هنر و رسانه در بلوار شبلی سنندج و پنجمین گردهمایی مسئولان امور جوانان کشور را از جمله اهم فعالیت‌های صورت گرفته برشمرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code