موضوعات
کردستان

مشکلات مالی مانع بزرگ هندبال استان

نویسنده:
رئیس هیأت هندبال استان شرایط مالی ضعیف را در کاهش موفقیت ورزش استان بسیار مؤثر دانست و گفت: حمایت نکردن مسئولان و نبود اسپانسر، مهم‌ترین عوامل عدم پیشرفت هندبال در کردستان است...
1396/07/18
رئیس هیأت هندبال استان شرایط مالی ضعیف را در کاهش موفقیت ورزش استان بسیار مؤثر دانست و گفت: حمایت نکردن مسئولان و نبود اسپانسر، مهم‌ترین عوامل عدم پیشرفت هندبال در کردستان است. «محمدسعید مردوخی» در گفت‌وگو با ایرنا افزود: حمایت بخش دولتی و ارگان‌ها، بسیار ضعیف است و بخش خصوصی نیز به دلیل مشکلات خاص خود، قادر به پشتیبانی از ورزش و به ویژه هندبال استان نیست.
وی در پاسخ به این سؤال که وضعیت حال حاضر هندبال استان چگونه است بیان کرد: با وجود امکانات اندک، با حمایت و برنامه‌ریزی منظم هیأت، این ورزش از سال‌های پیش تاکنون، تمام مراحل رشد خود را طی کرده و از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مشکلات رفع شده است. وی یکی از مشکلات اساسی در هندبال کردستان را پیوستن بازیکنان توانمند به باشگاه‌های دیگر استان‌ها به دلیل نبود امکانات و ضعف مالی در این استان عنوان کرد و یادآور شد: برخی هندبالیست‌ها همین که به مرحله ظهور و شکوفایی می‌رسند، با باشگاه‌هایی از دیگر استان‌های کشور که توان مالی بالایی دارند قرارداد می‌بندند و ثمره زحمات مربیان کردستان، نصیب تیم‌ها و باشگاه‌های خارج از استان می‌شود.
مردوخی عامل اصلی خروج بازیکنان هندبالیست از کردستان را بی‌اعتنایی مسئولان در استانداری، فرمانداری، شهرداری و شورای اسلامی شهر نسبت به ورزش قهرمانی ذکر کرد.
رئیس هیأت هندبال کردستان، به حضور نداشتن هندبال بانوان استان در لیگ برتر امسال، اشاره کرد و افزود: تلاش می‌کنیم در سال جاری با حمایت مدیرکل ورزش و جوانان کردستان، یک تیم جوان بانوان را به لیگ برتر اعزام کنیم.
مردوخی با بیان این که حمایتی از حضور هندبال مردان استان در لیگ‌های معتبر کشور نشده است ادامه داد: امیدواریم مشکل مالی بخش مردان رفع و آنان نیز در لیگ‌های کشوری حضور یابند؛ همچنان‌که معتقدیم در صورت حضور مردان هندبالیست در لیگ کشوری، جزو تیم‌های تراز اول خواهیم بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code