موضوعات
کردستان

محرومیت کودکان روستایی از برنامه‌های فرهنگی

نویسنده:
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت: اکثر برنامه‌های کانون‌ها برای کودکان و نوجوانان شهری است و کودکان در روستا محروم و مغفول مانده‌اند...
1396/07/18
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت: اکثر برنامه‌های کانون‌ها برای کودکان و نوجوانان شهری است و کودکان در روستا محروم و مغفول مانده‌اند.
«سهیلا شیخی» اظهار کرد: حرکت در زمینه افزایش برنامه‌ها برای کودکان روستا نیازمند تعامل و همکاری ادارات آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهادهای دیگر است.
وی افزود: کودکان نقش بسیار مهم و تعیین‌کننده‌ای در پویایی فرهنگ و رشد آینده کشور دارند؛ بنابراین نیاز ضروری امروز در برنامه‌های فرهنگی تعامل اداره‌ها با یکدیگر است.
شیخی از برگزاری 40 برنامه در بخش‌های مختلف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان در بیجار و دیگر شهرستان‌های استان به مناسبت روز کودک خبر داد و گفت: این نوع غرفه‌ها می‌تواند زمینه و بستری برای توسعه همکاری اداره‌های دیگر را فراهم کند تا بتوان با هماهنگی و همراهی بیشتر و هزینه‌های کمتر برنامه‌های مفید را اجرا کرد.
وی به روز جهانی کودک اشاره کرد و این روز را بهانه‌ای خوب برای خانواده‌ها برشمرد تا بیشتر به کودک و نوجوان خود فکر کنند.
وی گفت: سطح مطالعه کودکان و نوجوانان کانون در حد مناسبی است و راه‌اندازی غرفه کوچک عرضه محصولات فرهنگی و فکری در راستای استفاده حداکثری همه کودکان و نوجوان شهر بیجار است.
وی با اشاره به درخشش کودکان و نوجوانان بیجار در هنر و ادبیات افزود: فرزندان بیجاری در زمینه‌های هنری، نمایش، ادبیات، شعر، موسیقی و انیمیشن بسیار فعال و صاحب خلاقیت هستند و کانون پرورش فکری می‌تواند فضای مناسبی برای هدایت و پرورش آن‌ها باشد.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: کودکان 7 ساله به مدت 10 سال می‌توانند از خدمات کانون استفاده کنند و پس از رسیدن به سن 17 سالگی، به سایر اداره‌های فرهنگی برای ادامه فعالیت فرهنگی خود معرفی و هدایت خواهند شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code