موضوعات
کردستان

طرح پژوهشی برای رفع محرومیت استان

نویسنده:
مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به آغاز طرح پژوهشی در زمینه رفع محرومیت استان گفت: این کار پژوهشی با هدف ارتقای کیفی و کمی ارائه خدمات به نیازمندان، اشتغال و خودکفایی، نیازسنجی و ارائه راهکاری علمی در زمینه کاهش محرومیت انجام می‌شود...
1396/05/18
مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به آغاز طرح پژوهشی در زمینه رفع محرومیت استان گفت: این کار پژوهشی با هدف ارتقای کیفی و کمی ارائه خدمات به نیازمندان، اشتغال و خودکفایی، نیازسنجی و ارائه راهکاری علمی در زمینه کاهش محرومیت انجام می‌شود.
به گزارش ایسنا، « محمد رسول شیخی زاده» با بیان این‌که حمایت‌های خوبی در کشور از قشر محروم و نیازمندان از طرف مجلس شورای اسلامی و مسئولان انجام شده است، عنوان کرد: تصویب و قانونمند کردن کمک به نیازمندان کار بسیار ارزشمند و ماندگاری است که نشان دهنده توجه به نیازمندان جامعه است.
مدیرکل کمیته امداد استان ضمن اشاره به حمایت کمیته امداد از ۱۲۱ هزار نفر نیازمند در استان افزود: رسالت اصلی کمیته امداد حمایت از نیازمندان و در کنار آن تلاش برای توانمندی و کمک به استقلال اقتصادی مددجویان است.
وی با بیان این‌که نیازمندان به دلیل مشکلات مختلف معیشتی از یک طرف به این نهاد ورود پیدا می‌کنند و از طرف دیگر با اشتغال‌زایی از چرخه حمایت کمیته امداد خارج می‌شوند، گفت: یکی از اصول خدمات این نهاد حفظ شان، منزلت، شرافت و کرامت انسانی مددجویان است.
شیخی زاده ادامه داد: تعدادی از مددجویان به دلیل عدم وجود شرایط مناسب و عدم توانایی ذهنی و جسمی نیاز به حمایت همیشگی دارند و به دلیل نیاز مادی، توانمندی و خروج این افراد از چرخه حمایت امکان پذیر نیست.
وی با اشاره به تدوین برنامه‌ای هدفمند توسط این نهاد اظهار کرد: ما وظیفه داریم با توانمند کردن 5 درصد از جمعیت تحت حمایت در طول سال 5 درصد نیازمند نیز به جمعیت تحت حمایت اضافه کنیم.
مدیر کل کمیته امداد استان ضمن بیان این‌که نیازمند کسی است که توانایی تامین مایحتاج زندگی خود را ندارد، افزود: هم‌اکنون هیچ فرد نیازمندی پشت نوبت پذیرش در این نهاد وجود  ندارد.
وی ادامه داد: در صورت اشتغال زایی و اطمینان از توانمندی مددجویان و رسیدن میزان درآمد واقعی آنان به میزان درآمد بر اساس قانون کار و عدم نیاز آنها به مستمری این نهاد، این افراد از چرخه حمایت کمیته امداد خارج می‌شوند.
شیخی زاده عنوان کرد: بسیاری از کسانی که زمانی خود تحت حمایت این نهاد بودند به جایی رسیده‌اند که هم اکنون حامی نیازمندان شده‌اند و زمینه اشتغال مددجویان دیگر را هم فراهم کرده‌اند که این کار سبب خرسندی است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code