موضوعات
کردستان

طرح هادی در روستاهای بالای 20خانوار اجرا می‌شود

نویسنده:
مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی كردستان درجمع خبرنگاران، از تهیه و اجرای طرح هادی در همه روستاهای بالای 20 خانوار این استان خبرداد و گفت: تا پایان سال جاری این طرح درهمه این روستاها مطالعه و تهیه می‌شود...
1394/07/13
مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی كردستان درجمع خبرنگاران، از تهیه و اجرای طرح هادی در همه روستاهای بالای 20 خانوار این استان خبرداد و گفت: تا پایان سال جاری این طرح درهمه این روستاها مطالعه و تهیه می‌شود.
به گزارش ایرنا «رضا قادری» با اشاره به وجود 1666 روستای دارای سكنه دراستان با 507 هزارنفر جمعیت افزود: از این تعداد 1345 روستا 20خانوار به بالا هستند كه تهیه طرح هادی آنها در دست انجام است.
وی به مطالعه طرح هادی 40روستای زیر 20خانوار استان نیز اشاره كرد و ادامه داد: در طرح هادی 20 روستای استان نیز بازنگری می‌شود.
قادری رویكرد جدید بنیاد مسكن انقلاب اسلامی را اجرای طرح هادی در روستاهای دارای بافت تاریخی و با ارزش دانست و افزود: برخی از روستاهای استان از این‌گونه بافت‌ها دارند كه در اولویت اجرای طرح هادی است.
مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی كردستان با بیان اینكه سالانه در استان طرح هادی در 150روستا انجام می‌شود، تصریح كرد: این بنیاد به شرط تأمین اعتبار، قابلیت اجرای طرح هادی در 300 روستا در سال را نیز دارد.
قادری صدور اسناد مالكیت در روستاهای كردستان را از دیگر فعالیت‌های این بنیاد اعلام كرد و ادامه داد: تاكنون 68هزار سند مالكیت در 921 روستا و 4 هزار سند نیز در 17شهر زیر 25هزارنفر با همكاری بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و اداره ثبت اسناد و املاك صادر شده است.
او عنوان كرد: براساس طرح جامع مسكن روستایی، سالانه باید 5 هزار واحد مسكونی روستایی صاحب سند رسمی شود.
قادری همچنین گفت: بنیاد مسكن انقلاب اسلامی مرجع اصلی واگذاری زمین در روستاهاست و تاكنون 470هكتار از اراضی دولتی تملك و در قالب 3500 قطعه برای ساخت مسكن روستایی واگذار شده است.
وی از ساخت 5 هزار مسكن روستایی با صرف 750 میلیارد ریال اعتبار در استان نیز خبر داد و گفت: در صورت جذب این اعتبارات و آغاز ساخت و‌ساز در روستاها، كمك زیادی به حوزه ایجاد اشتغال در روستاها می‌شود.
قادری با اشاره به وجود 120هزار واحد مسكونی روستایی در استان افزود: باید 70‌درصد از واحدهای مسكونی روستایی استان تا سال 1405 مقاوم سازی شود. هرسال باید 5 هزار واحد مسكونی در روستاهای استان مقاوم سازی شود.
این مسئول بیمه كردن واحدهای مسكونی روستایی استان را از دیگر فعالیت‌های بنیاد مسكن انقلاب اسلامی دانست و گفت: تاكنون 3440 واحد مسكونی روستایی در استان برای 10سال بیمه شده است و در صورت بروز هرگونه حادثه ای مانند زلزله، سیل، آتش‌سوزی و موارد دیگر، خسارت وارده این واحدها ازسوی بیمه پرداخت می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code