موضوعات
کردستان

صدور مجوز فراوری 3معدن باریت

نویسنده:
سرپرست امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه مجوز فراوری برای 3معدن باریت در استان صادر شده است، گفت: هم اکنون کردستان از 982 هزار تن ذخیره قطعی این ماده معدنی برخوردار است...
1396/07/19
سرپرست امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه مجوز فراوری برای 3معدن باریت در استان صادر شده است، گفت: هم اکنون کردستان از 982 هزار تن ذخیره قطعی این ماده معدنی برخوردار است.
«مهدی مرادی» در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به اینکه علاوه بر 982 هزار تُن ذخیره قطعی، میزان ذخیره احتمالی باریت کردستان بیش از 3میلیون تن برآورد می‌شود، افزود: این ذخیره کردستان را در زمره مناطق برخوردار از این ماده باارزش قرار داده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون 3معدن باریت در کردستان فعال است که در آنها برای 30‌نفر در زمینه استخراج مواد معدنی اشتغال‌زایی شده است و این واحدها سالانه 40هزار‌تن ماده معدنی استخراج می‌کنند.به گفته وی، فراوری این مواد معدنی از مهم ترین نیازهای توسعه و ارتقای ارزش افزوده آن است که وزارت صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از خام‌فروشی اقدام به صدور جواز فراوری برای تاسیس 3 واحد معدنی دیگر برای تولید پودر میکرونیزه کرده است.
مرادی با بیان اینکه مجوزهای فراوری این ماده معدنی در شهرستان‌های مریوان و سنندج صادر شده است، افزود: سرمایه گذاران این معادن حدود 100میلیارد ریال برای فراوری سرمایه گذاری می‌کنند که این اقدام سبب افزایش حداقل دو‌برابری ارزش افزوده میزان استخراج فعلی است. وی اضافه کرد: با جلوگیری از خام‌فروشی این ماده باارزش می‌توان به ایجاد اشتغال پایدار، پرهیز از خام‌فروشی مواد معدنی، ایجاد ارزش افزوده، ایجاد صنایع مرتبط با فراوری باریت و امکان صادرات باریت فراوری‌شده دست پیدا کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code