موضوعات
کردستان

صدای همشهری

نویسنده:
88932308 021 یا 08733288585 [9 تا 14 به استثنای روزهای تعطیل] kurdistan@hamshahri.org
1396/07/17
جاده تازه‌آباد طهماسبقلی
باگذشت 3‌سال از ایجاد زیرساخت جاده تازه‌آباد طهماسبقلی به طول 550 متر هنوز آسفالت نشده وسبب نگرانی اهالی روستا شده است.
اهالی روستاهای تازه‌آباد و طهماسبقلی ـ دهگلان

معضل سفره‌خانه‌ها
مراکز عرضه قلیان روزبه‌روز رشد فزاینده دارند. بیشتر این مکان‌ها با نام سفره‌خانه سنتی فقط به عرضه قلیان و چای می‌پردازند.
مسئولان در جلسات و بحث‌هایشان یکی از زمینه‌های اعتیاد به مواد را چنین مکان‌هایی نام برده‌اند. پس چرا این مکان‌ها جمع‌آوری نمی‌شوند؟
تابعی ـ سنندج

دریاچه مصنوعی
در ورودی شهر سقز در مسیر قدیمی یک رودخانه قرار داشت که خشک شده است.
چند شهردار عوض شده است، اما هنوز ساخت دریاچه مصنوعی در این مکان انجام نشده است و در حد حرف و طرح و ارائه نقشه مانده است. اگر این دریاچه به گردشگری شهرستان کمک می‌کند، لطفا شهرداری و شورای دوره پنجم در این موضوع اقدام کنند.
نارنجی ـ سقز

چرا استخدام نمی‌شویم
کارخانه‌ها شرایط مناسبی برای جذب جوانان جویای کار نمی‌گذارد. وقتی با مدارک تحصیلی دیپلم و فوق‌دیپلم مراجعه می‌کنیم، می‌گویند سنمان کم است؛ در حالی که جوانان دهگلان بیکار هستند و کارخانه در مجاورت این شهر است. لطفا مسئولان با سعه‌صدر بیشتری به جوانان مراجعه‌کننده نگاه کنند.
تعدادی از جوانان ـ دهگلان

جگرهای آلوده
جگرهایی که در بازار عرضه می‌شوند از شهرستان‌های اصفهان و همدان به سنندج وارد می‌شوند که گاهی تا چند روز باقی می‌مانند و مصرف نمی‌شوند. اما برخی فروشنده‌ها اقدام به فروش آن‌ها با عنوان جگر تازه می‌کنند.
 این عرضه به مردم بی‌خبر خطرناک است و سلامتی آنان را تهدید می‌کند. لطفا مسئولان نظارتی، اتحادیه مربوطه و بهداشت محیط بیشتر به موضوع رسیدگی کنند.
صلواتی ـ سنندجارسال پیام اشتراک 
 
 Security code