موضوعات
کردستان

ساخت90کیلومتر راه روستایی

نویسنده:
مدیر ساخت و توسعه راه اداره کل راه‌ها و شهرسازی کردستان گفت: 90 کیلومتر از 160 کیلومتر برنامه احداث راه‌های روستایی کردستان در نیمه نخست سال جاری احداث شده است...
1396/07/18
مدیر ساخت و توسعه راه اداره کل راه‌ها و شهرسازی کردستان گفت: 90 کیلومتر از 160 کیلومتر برنامه احداث راه‌های روستایی کردستان در نیمه نخست سال جاری احداث شده است.
«رامین محمودی» در گفت‌وگو با ایرنا با بیان این که طبق برنامه این اداره تا پایان فصل کاری سال جاری 70 کیلومتر باقی مانده در حال اجراست، افزود: برای اجرای 160 کیلومتر راه روستایی برنامه‌ریزی‌شده در سال جاری 500 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده که تاکنون 300 میلیارد ریال آن هزینه شده است.
به گفته وی هم‌اکنون میانگین راه‌های آسفالته روستایی کردستان 46 درصد است که اداره کل راه و شهرسازی در نظر دارد با اجرای 1200 کیلومتر دیگر این میزان را به میانگین 66درصد کشور برساند.
مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی کردستان ادامه داد: اجرای 1200 کیلومتر راه روستایی جدید نیازمند 5 هزار میلیارد ریال اعتبار است که در صورت تخصیص این میزان می‌توان طی 2 سال میانگین کردستان را به میانگین کشوری رساند.
محمودی اضافه کرد: هم‌اکنون 2800 کیلومتر از 6100‌کیلومتر راه روستایی استان آسفالته شده که حدود 600 کیلومتر آن با هزینه 2 هزار میلیارد ریالی در دولت یازدهم احداث شده است.
به گفته وی در ابتدای سال 92 میانگین برخورداری روستاهای کردستان از راه آسفالته 36 درصد بود بوده که خدمات انجام‌یافته در دولت یازدهم موجب ارتقای 10 درصدی این میزان شده است.
محمودی گفت: هم‌اکنون 1100 کیلومتر راه دسترسی روستایی در مراحل مختلف از جمله احداث، زیرسازی و آسفالت قرار دارد که اتمام سریع آن نیازمند تأمین اعتبارات مورد نیاز آن است.
مدیر ساخت و توسعه راه اداره کل راه‌ها و شهرسازی کردستان با اشاره به فرارسیدن فصل سرما و بارش‌های برف در آینده‌ای نزدیک ادامه داد: هم‌اکنون 200‌کیلومتر از 6100 کیلومتر راه روستایی کردستان غیرقابل تردد است. وی افزود: بیشتر راه‌های غیرقابل تردد خاکی و شوسه است که به علت بارندگی غیر قابل تردد می‌شوند یا با مشکلات ترددی مواجه می‌شوند.

رهاسازی 16 سهره طلایی در دیواندره
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست دیواندره گفت: ماموران یگان حفاظت این اداره 16 سهره طلایی را که از متخلفان ضبط کرده بودند، در یکی از زیستگاه‌های این شهرستان رهاسازی کردند.
«مسعود عسگری» در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این سهره‌های طلایی توسط ماموران یگان حفاظت این اداره در نزدیکی روستای «بست» این شهرستان از یک شکارچی متخلف کشف شده بود.
وی اضافه کرد: ماموران پس از اطمینان از سلامتی این پرندگان زینتی، آن‌ها را در یکی از زیستگاه‌های این شهرستان رها کردند.
عسگری گفت: پرونده این متخلف برای رسیدگی و صدور حکم به مراجع قضایی ارجاع شده است.

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code