موضوعات
کردستان

رهاسازی 100 خودروی گرفتار در برف

نویسنده:
راهداران استان از شامگاه جمعه تا بامداد شنبه 100 خودروی سبک گرفتار در برف را رهاسازی کردند...
1396/09/05
راهداران استان از شامگاه جمعه تا بامداد شنبه 100 خودروی سبک گرفتار در برف را رهاسازی کردند.
معاون راهداری اداره کل راهداری حمل و نقل جاده ای کردستان در گفت و گو با ایرنا افزود: رهاسازی خودروهای گرفتار در برف بیشتر در محورهای بانه – سقز و سنندج – مریوان انجام شده و علاوه بر آن راهداران حدود 100 کیلومتر از راه‌های اصلی استان را برفروبی و نمک پاشی کرده اند.
به گفته «محمدراشد مدرس گرجی» ، هم اکنون یخبندان در تمامی مسیرهای کردستان وجود دارد و به همراه داشتن زنجیر چرخ برای تردد در آنها لازم است.وی ادامه داد: طبق اعلام اداره کل هواشناسی کردستان جبهه هوای سرد در کردستان تا صبح دوشنبه ادامه دارد و تاکید می‌شود تمامی رانندگان از سفرهای بی مورد در محورها خودداری کرده و هنگام تردد به ویژه شب‌ها تجهیزات زمستانی با خود همراه داشته باشند.معاون راهداری اداره کل حمل و نقل و راهداری استان گفت: در حال حاضر تمامی مسیرهای اصلی در باز است و مشکلی در خصوص تردد وسایل نقلیه در میان نیست.

زرینه سردترین نقطه استان
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان هم گفت: در روزهای گذشته زرینه با دمای منفی هفت درجه سانتی گراد سردترین نقطه استان بود.
«بهرام چاره خواه » افزود: با ریزش هوای سرد در بیشتر مناطق استان دمای هوا کاهش یافته و در این مدت زرینه با دمای منفی هفت درجه سانتی گراد کمترین دمای استان را به خود اختصاص داد.وی اضافه کرد: در این مدت دمای هوا در سقز با منفی 6 درجه سانتی گراد، بیجار منفی 5، سراب شهرک منفی 4 و مریوان و بانه نیز منفی3درجه سانتی گراد بود.
وی اظهار کرد: در این مدت سلین با دمای 11 درجه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین نقطه استان بود و حداقل دمای هوا سنندج منفی 2 و حداکثر دمای هوای این شهر نیز 8 درجه سانتی گراد بالای صفر بوده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code