موضوعات
کردستان

گوناگون

دریاچه سد «گاوشان»جوان سنندجی را به کام خود کشید

نویسنده:
رئیس سازمان آتش نشانی کامیاران از غرق شدن یک جوان 23 ساله سنندجی در سد «گاوشان» این شهرستان خبر داد...
1394/06/22
رئیس سازمان آتش نشانی کامیاران از غرق شدن یک جوان 23 ساله سنندجی در سد «گاوشان» این شهرستان خبر داد.
به گزارش ایسنا «فریبرز مرادی» با بیان اینکه پس از دریافت این خبر تیم غواص این سازمان به سرعت به محل حادثه اعزام شد، افزود: با توجه به اینکه فرد غرق شده در نزدیکی دیواره سد غرق شده بود، امکان دسترسی به وی مقداری مشکل بود.
وی عنوان کرد: متأسفانه این حادثه به دلیل نداشتن آگاهی و در مکانی که حتی تابلوی «شنا ممنوع» نیز داشت، اتفاق افتاده است.
مرادی ادامه داد: سرانجام پس از 3 ساعت تلاش بی وقفه، جسد بی جان فرد غرق شده ازسوی «بهمن پرورش» غواص این سازمان کشف و به بیرون از آب انتقال داده شد.
این مسئول اضافه کرد:  انتظار می رود خانواده‌ها بیشتر مراقب جوانان خود باشند تا از تکرار چنین حوادث ناگواری جلوگیری شود.
طرح جدید میدان امام خمینی(ره) دیواندره انتخاب شد
عضو شورای اسلامی شهر دیواندره گفت: سرانجام بعد از فراخوان طراحی میدان امام خمینی(ره) این شهر، طرح برتر ازسوی دبیرخانه فراخوان انتخاب شد و به مرحله اجرا درمی آید.
«ناصح عبدی» در گفت‌وگو با همشهری اظهارکرد: براساس طرح مدنظر میدان اصلی فعلی دیواندره حذف و به مکان جدید واقع در روبه روی پارک ملت این شهر منتقل می شود.وی با اشاره وضع جدید میدان اصلی شهر ادامه داد: این میدان به نام امام خمینی(ره) مزین و به‌صورت یک میدان بیضی شکل طراحی شده است و درآینده به‌صورت چهارمحوری تبدیل می شود.
عبدی عنوان کرد: مدیریت شهری دیواندره برای طراحی این میدان فراخوان یک ماه و نیمه‌ای را اعلام کردند که دراین مدت 13 طرح به دبیرخانه ارسال شد.
عضو شورای اسلامی شهر دیواندره اضافه کرد: این طرح‌ها ازسوی کارشناسان مجرب بررسی و نفرات اول تا سوم مشخص شدند.
سنندج میزبان کارگاه آموزشی «برنامه ایمنی آب» شد
نخستین کارگاه آموزشی «برنامه ایمنی آب» درسطح شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی کشور، به همت دانشگاه علوم پزشکی کردستان درسنندج برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفار استان، دراین کارگاه 2روزه به‌عنوان مطالعه موردی از تاسیسات آبرسانی روستای «سراب قامیش» بازدید و بررسی گروهی ازسوی نمایندگان وزارت بهداشت، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، دانشگاه علوم پزشکی کردستان و روسای کنترل کیفی آبفار استان‌های بوشهر، قزوین، کردستان و نمایندگان سازمان حفاظت ازمحیط زیست، سازمان جهاد کشاورزی استان و معاونت عمرانی استانداری انجام شد.
دراین مطالعه موردی اقدام‌هایی مانند شناسایی نقاط ریسک پذیر تاسیسات آبرسانی و راهکارهای لازم، درکارگاهی که بعد از بازدید برگزار شد، مورد بررسی قرارگرفت.برنامه ایمنی آب ازسوی سازمان جهانی بهداشت ابداع شده و درچند کشور جهان درحال اجراست. این برنامه قراراست درآینده به همه روستاهای استان تعمیم داده شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code