موضوعات
کردستان

خودرو‌های سرویس مدارس ساماندهی می‌شود

نویسنده:
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری سنندج گفت: مالکان مینی‏بوس‏های سطح شهر که تمایل به سرویس‏دهی به مدارس را دارند باید مدارک لازم را نظیر معاینه فنی و بیمه داشته باشند...
1396/06/15
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری سنندج گفت: مالکان مینی  بوس  های سطح شهر که تمایل به سرویس  دهی به مدارس را دارند باید مدارک لازم را نظیر معاینه فنی و بیمه داشته باشند.
به گزارش ایسنا «شکور صلواتی» اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل پاییز و بازگشایی مدارس، این سازمان در راستای رفاه حال اولیای دانش  آموزان تمهیدات لازم را برای ساماندهی سرویس  های مدارس صورت داده است.
وی افزود: این سازمان از ابتدای مردادماه جلسات لازم را با شرکت  های مینی  بوس  رانی سطح شهر برای ثبت نام جهت سرویس  دهی مدارس برگزار کرده است.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری سنندج داشتن معاینه فنی و بیمه را برای مینی  بوس  هایی که در سرویس  دهی به مدارس ثبت نام کرده  اند ضروری دانست و گفت: مالکان مینی بوس  های شهر باید هرچه سریع  تر نسبت به رفع نواقص خودرو خود اقدام کنند.
وی افزود: مینی  بوس  هایی که در طرح سرویس مدارس در سال جدید تحصیلی شرکت می  کنند باید همچنین دارای دفترچه تردد درون  شهری باشند.
صلواتی تاکید کرد: با هدف نظارت کافی بر عملکرد سرویس  های مدارس کار  گروه نظارت متشکل از واحد بازرسی این سازمان و راهنمایی و رانندگی تشکیل شده و همچنین کلاس  های توجیهی برای رانندگان مینی  بوس نیز برگزار شده است.
وی به شهروندان سنندجی توصیه کرد: جهت استفاده از سرویس مدارس برای فرزندان خود از شرکت  های معتبر و طرف قرارداد با سازمان  های اتوبوس  رانی و تاکسی  رانی استفاده کنند و از سرویس  هایی که فاقد صلاحیت و مدارک لازم هستند استفاده نکنند.

خدمات رایگان کلینیک سیار دندانپزشکی
سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: یک کلینیک سیار دندانپزشکی با هدف دسترسی عادلانه به خدمات سلامت در ناحیه منفصل شهری سنندج مستقر شده است و به صورت رایگان به مراجعان خدمات ارائه می  دهد.
«بهرام کندایی» در گفت  وگو با ایرنا خدمات دولت یازدهم در حوزه سلامت را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: با وجود محدودیت منابع، اقدامات بسیار خوبی در بخش سلامت انجام شده که غیر قابل مقایسه با دولت  های قبلی است.
وی تجهیز و آماده سازی 80 کلینیک سیار دندانپزشکی در کشور را یکی از برنامه  های وزارت بهداشت در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد و ادامه داد: 2 کلینیک سیار دندانپزشکی از سوی وزارت بهداشت به استان کردستان اختصاص یافته است.وی افزود: 2 کلینیک سیار سهم استان است که یک کلینیک به منطقه حاشیه  نشین ننله و یک کلینیک به منطقه مریوان اختصاص یافته است و به‌زودی آغاز به کار می  کنند.
کندایی اظهار کرد: کلینیک  های سیار دندانپزشـکی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت و دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی در زمینه بهبود سلامت دهان و دندان راه  اندازی شده  اند و در مناطق حاشیه  نشین استان  ها خدمات رایگان ارائه می  دهند. به گفته وی، کلینیک  های سیار با شناسایی مناطق محروم استان در این مناطق مستقر می  شوند و به‌صورت رایگان در زمینه درمان و ترمیم دندان به مردم این مناطق خدمات ارائه می  کنند.
کندایی با بیان اینکه مناطق محروم استان شناسایی شده و بر اساس اولویت کلینیک  های سیار در این مناطق مستقر می  شود ادامه داد: فعالیت  هایی از جمله آموزش بهداشت، ترمیم، کشیدن و جرم  گیری دندان، رادیوگرافی و دندانپزشکی تماما به صورت کاملا رایگان انجام می  شود.
وی اظهار کرد: این کلینیک  های سیار دندانپزشکی که مجهز به یونیت دندانپزشکی و تجهیزات کامل عکسبرداری و خدمات دندانی هستند به دانشگاه  های علوم پزشکی تحویل داده شده اند و اقدامات اولیه برای اعزام آنها به روستاها انجام شده است.
سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان هزینه هر کدام از کلینیک  های سیار دندانپزشکی را 2 میلیارد و 600 میلیون ریال ذکر کرد و گفت: این کلینیک  ها دارای تجهیزات کاملی از جمله دستگاه  های یونیت دندانپزشکی، اتو کلاو Class B، رادیوگرافی، جرم  گیری، التراسونیک، آپکس فایندر، لایت  کیور، تابوره دندانپزشکی، کمپرسور دندانپزشکی، آمالگاماتور و دستگاه ساکشن مرکزی  هستند. همچنین به سیستم  های کولر گازی، یخچال، آبگرمکن و موتور برق مجهزند.
کندایی با بیان اینکه یک دندانپزشک و یک دستیار در این کلینیک  ها مستقر است افزود: تمام تجهیزات دندانپزشکی برای ارائه خدمات عمومی در این زمینه به مراجعان فراهم شده است.
وی اظهار کرد: کلینیک  های سیار دندانپزشکی از چهارم شهریور سال جاری در دبستان شهید محمدصدیق محمدی در محله حاشیه  نشین ننله سنندج مستقر شده است.
وی گفت: 104مورد خدمات مختلف از جمله جرم  گیری و کشیدن دندان شیری و دائمی بخشی از عملکرد کلینیک سیار در منطقه حاشیه  نشین ننله در این مدت بوده است.
کندایی ادامه داد: 49 مورد ترمیم دندان در سطوح یک تا سه و آمالگام و اچ نوری نیز از دیگر خدمات این کلینیک بوده است.
وی تامین ملزومات کادر دندانپزشکی را یکی از نیازهای این کلینیک  ها برشمرد و گفت: برای تامین آن نیازمند اعتبارات و حمایت  های مالی هستیم.
وی ادامه داد: از آنجا که اعتبارات دولتی به تنهایی نمی تواند پاسخگوی نیازهای دانشگاه علوم پزشکی باشد خواستار حمایت  های خیرین استان در راستای تامین اعتبارات مورد نیاز بخش سلامت هستیم.
سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: اگر خیران استان دانشگاه علوم پزشکی را حمایت کنند می  توان تعداد 10کلینیک سیار دندانپزشکی در استان راه اندازی کرد.
به گفته وی،یک دستگاه کلینیک سیار دندانپزشکی دیگر نیز در روستای ویله مریوان مستقر خواهد شد و خدمات دندانپزشکی رایگان ارائه خواهد کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code