موضوعات
کردستان

جشنواره‌ای برای انگور بیجار

نویسنده:
مدیر جهاد کشاورزی بیجار از برگزاری چهارمین جشنواره انگور در شهریور ماه جاری در شهر حسن‌آباد یاسوکند خبر داد...
1396/06/15
مدیر جهاد کشاورزی بیجار از برگزاری چهارمین جشنواره انگور در شهریور ماه جاری در شهر حسن‌آباد یاسوکند خبر داد.
«محمد عباسی » در گفت و گو با مهر اظهار داشت: اصلاح، احیا و بهسازی باغ‌های انگور، مدیریت و بهره وری عوامل تولید، بررسی و حل بحران آب و مدیریت آن در باغ‌ها از مهم ترین اهداف برگزاری جشنواره است.
وی ادامه داد: این جشنواره در تاریخ ۲۰ شهریور ماه جاری با معرفی توانمندی‌های کشاورزی بیجار در راستای تولید انگور و جذب سرمایه گذار،در شهر حسن‌آباد یاسوکند برگزار می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیجار به اهمیت تحقق شعار سال اشاره کرد و بیان داشت: یکی از مهم‌ترین ارکان اقتصاد مقاومتی ایجاد صنایع تبدیلی و پایگاهی برای صادرات محصولات تولیدی کشاورزان و روستاییان به سایر شهرهاست. از این رو نباید دیدی محدود و کوتاه به اینگونه جشنواره‌ها داشته باشیم.
وی اضافه کرد: شهرستان بیجار دارای یک هزار و ۹۰۰ هکتار محصولات باغی است که انگور در مقایسه با سایر محصولات وسیع ترین سطح زیرکشت( یعنی یک هزار و ۳۰۰ هکتار معادل ۷۵ درصد) را دارد و میزان تولید آن حدود ۱۰تا12 تن در هکتار است.
عباسی به انواع انگور‌های نقاط مختلف این شهرستان اشاره کرد و گفت: بیجار دارای ۲۰ رقم مختلف انگور است که مهم‌ترین ارقام آن عسگری، فخری و کشمشی سفید و قرمز است.باغ‌های انگور بیشتر در مناطق حسن آبادیاسوکند، پیرتاج و خسروآباد متمرکز شده است.
انگور اکثرا به صورت تازه خوری، فراوری کشمش، سرکه و شیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.مدیر جهاد کشاورزی بیجار در پایان از برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های بخش کشاورزی شهرستان خبر داد و عنوان کرد:این نمایشگاه تا ۳۰ شهریور ماه جاری در محوطه ورودی جهادکشاورزی بیجار برپاست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code