موضوعات
کردستان

ثبت‌نام 350 کردستانی برای شرکت در پیاده‌روی اربعین

نویسنده:
مدیرکل سازمان حج و زیارت کردستان گفت: از اول شهریور سال جاری و همزمان با آغاز ثبت نام زائران پیاده‌روی اربعین حسینی تاکنون 350 نفر از استان در سامانه سماح ثبت نام کرده اند...
1396/07/19
مدیرکل سازمان حج و زیارت کردستان گفت: از اول شهریور سال جاری و همزمان با آغاز ثبت نام زائران پیاده‌روی اربعین حسینی تاکنون 350 نفر از استان در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.
«هاشم ناظمی‌جلال» در گفت وگو با ایرنا افزود: سال گذشته از کردستان 4 هزار نفر در مراسم اربعین حسینی حضور داشتند و پیش‌بینی می‌شود امسال تعداد زائران استان در این مراسم به 5هزار نفر برسد.
مدیرکل سازمان حج و زیارت کردستان با بیان اینکه ویزای زائران استان از طریق کنسولگری عراق در کرمانشاه دریافت می‌شود، ادامه داد: امسال مرز خروج زائران استان‌های کردستان، ایلام، همدان و کرمانشاه مرز خسروی در نظر گرفته شده است.

رتبه‌برتر آتش‌نشانان بانه‌ای در امداد رسانی
رئیس آتش‌نشانی بانه گفت: آتش‌نشانان این شهر در استان رتبه نخست امدادرسانی را کسب کردند.
«سالار بسطامی» در گفت وگو با ایرنا افزود: هیأتی به همراه ستاد حوادث و آتش‌نشانی استان سرزده به شهرهای استان سفر کردند و آتش‌نشانان بانه در کمترین فاصله زمانی به محل حادثه رسیدند که رتبه نخست در امدادرسانی را کسب کردند.
وی اظهار کرد: رسیدن تا محل حادثه در دورترین نقطه بانه سه دقیقه طول می‌کشد و در بیرون شهر آتش‌نشانان در کمترین زمان خود را به محل حادثه می‌رسانند.
بسطامی به تراکم بافت شهر بانه و افزایش 433هکتار خارج‌ازمحدوده به محدوده شهر بانه اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون آتش‌نشانی بانه در یک ایستگاه فعالیت می‌کند و ساختمان ایستگاه دوم آتش‌نشانی، بنا بر ضرورت و افزایش محدوده شهر، در چهار‌راه ترخان‌آباد در حال احداث است که حدود 45 درصد رشد دارد.
وی اضافه کرد: ایستگاه دوم آتش‌نشانی بانه تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد که با راه‌اندازی این ایستگاه بسیاری از مشکلات ما در زمینه امدادرسانی به حداقل می‌رسد.
رئیس آتش‌نشانی بانه گفت: در چند سال اخیر آپارتمان‌نشینی و احداث پاساژها در بانه شکل گرفته اما در زمینه ایمنی و استاندارد تجهیزات ساختمان اقدامی انجام نشده است و در امدادرسانی به طبقات بالا با مشکل مواجه هستیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code