موضوعات
کردستان

توسعه صدقات الکترونیکی راهبرد کمیته امداد

نویسنده:
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با بیان این‌که یکی از بخش‌های کسب درآمد این نهاد در راستای کمک به نیازمندان، درآمد صدقات است گفت: راهبرد ما در این راستا توسعه صدقات الکترونیکی است...
1396/05/22
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با بیان این‌که یکی از بخش‌های کسب درآمد این نهاد در راستای کمک به نیازمندان، درآمد صدقات است گفت: راهبرد ما در این راستا توسعه صدقات الکترونیکی است.
به گزارش ایرنا، «علی محمد ذوالفقاری» در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان  افزود: سال گذشته از محل درآمد صدقات در کشور 3هزار میلیارد ریال کمک برای نیازمندان جمع آوری شد که بخشی مربوط به صدقات قلکی و بخشی نیز صندوق‌های متوسط و بزرگ بود.
وی عنوان کرد: تمایل کمیته امداد امام خمینی(ره) به سمت صدقات الکترونیکی، پیامکی و اپلیکیشن‌های مختلف است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با بیان این‌که بخشی دیگر از درآمدهای این نهاد در قالب طرح اکرام و محسنین است گفت: در ماه مبارک رمضان 320 هزار حامی به تعداد حامیان کشور اضافه شد و هم اکنون یک میلیون و 120 حامی از نیازمندان طرح‌های اکرام و محسنین حمایت می‌کنند.
به گفته وی، سال گذشته حامیان در کشور4 هزار و 40 میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند.
وی با بیان این‌که یکی دیگر از حوزه‌های درآمدی این نهاد پرداخت زکات است افزود: سال گذشته 2 هزار و 700 میلیارد ریال زکات در کشور جمع آوری شد که 40 درصد آن بنا به نیت بانی به پروژه‌های مناطق محروم اختصاص یافت و 60 درصد نیز در زمینه خدمات رسانی به محرومان هزینه شد.
وی در ادامه با بیان این‌که یکی از مباحث مورد نظر پایین آوردن سن خیران است افزود: طراحی جشن‌ها از جمله جشن نیکوکاری و عاطفه‌ها و حضور کودکان و نوجوانان در این طرح‌ها تمرینی برای پایین آوردن سن نیکوکاری است.
ذوالفقاری اظهار کرد: ما باید تلاش کنیم کودکان و نوجوانان و جوانان را به کارهای خیر و نیکوکاری عادت دهیم که در این راستا به آموزش‌های سازمان‌یافته از مدرسه تا دانشگاه نیاز داریم.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور تعامل با خیریه را یکی دیگر از برنامه‌های این نهاد عنوان کرد و گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) در صدد شناسایی خیریه‌ها برای تعامل سازنده است و نه تنها از توسعه خیریه‌ها استقبال می‌کند بلکه تجربه خود را در قالب دانش کاری به آنها ارائه می‌دهد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code