موضوعات
کردستان

بزرگداشت«مام جلال» در بانه

نویسنده:
آیین ترحیم و بزرگداشت «جلال طالبانی» رئیس جمهور پیشین عراق و دبیرکل اتحادیه میهنی اقلیم کردستان عراق، در بانه برگزار شد...
1396/07/19
آیین ترحیم و بزرگداشت «جلال طالبانی» رئیس جمهور پیشین عراق و دبیرکل اتحادیه میهنی اقلیم کردستان عراق، در بانه برگزار شد.
به گزارش  این آیین ترحیم و بزرگداشت ازسوی شورای اسلامی شهر در مسجد توحید بانه برگزار شد.
در این آیین فرستاده ویژه نماینده  اقلیم کردستان عراق در ایرا ن که در مراسم شرکت کرده بود، گفت: مام جلال طالبانی ارتباط سیاسی و اقتصادی ایران و عراق را یکی از مسائل مهم منطقه می‌دانست و همواره برای ارتباط نزدیک و صمیمی با ایران تلاش می‌کرد.«حسین حسن‌علی» افزود: مام جلال به صلح و آشتی در منطقه اهمیت زیادی می‌داد و با دشمنان خود همانند دوستان نزدیک رفتار می‌کرد و همه ما باید رفتار این اسطوره خستگی‌ناپذیر را الگوی خود قرار دهیم.
حسن‌علی در پایان سخنانش از بانیان برگزاری آیین بزرگداشت و ترحیم طالبانی و همدردی و استقبال مردم بانه تقدیر کرد و آن را نمونه ای از نوع‌دوستی ایران دانست.
وی از مسئولان و مردم شهر بانه که فرصت برگزاری این مراسم را فراهم کردند تقدیر کرد و پیام «ناظم دباغ» نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران را برای شرکت‌کنندگان در این مراسم قرائت کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code