موضوعات
کردستان

برگزاری جشنواره بین المللی بازی‌های بومی در مریوان

نویسنده:
ششمین جشنواره بین المللی بازی‌های بومی محلی روز چهارشنبه ۱۵ شهریور با حضور تیم‌های داخلی و خارجی به میزبانی مریوان برگزار خواهد شد...
1396/06/13
ششمین جشنواره بین المللی بازی‌های بومی محلی روز چهارشنبه ۱۵ شهریور با حضور تیم‌های داخلی و خارجی به میزبانی مریوان برگزار خواهد شد.
به گزارش ایسنا، جشنواره بین المللی ورزش‌های بومی محلی در رشته‌های مختلف در حاشیه دریاچه زریبار برگزار می‌شود.
جشنواره بین المللی ورزش‌های بومی محلی برای ششمین بار در مریوان انجام می‌شودو هرساله با استقبال جمع بسیاری از علاقه مندان به این حوزه روبه رو شده است.
در این جشنواره کشورهای گرجستان، آذربایجان و دو استان از کردستان عراق از جمله سلیمانیه و اربیل حضور دارند و بازی‌های بومی محلی خود را به معرض نمایش می‌گذارند.همچنین تیم‌های داخلی از استان‌های آذربایجان غربی، لرستان، خوزستان، اردبیل، همدان و سه شهرستان سنندج، مریوان و سقز از استان در جشنواره بین المللی بازی‌های بومی محلی حضور خواهند داشت.
جشنواره بین المللی در رشته‌های کشتی سنتی (زوران)، هه لپرکی، چوب کشی، غاز قلنگ، دورپا، طناب کشی و بازی‌های بومی محلی برگزار خواهد شد.
ششمین جشنواره بین المللی ورزش‌های بومی محلی به همت فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی، اداره کل ورزش و جوانان استان، فرمانداری مریوان و اداره ورزش و جوانان شهرستان، هیأت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی کردستان و شهرستان و همچنین با همکاری استانداری، شهرداری و شورای اسلامی مریوان برگزار می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code