موضوعات
کردستان

بازار سقز ساماندهی می‌شود

نویسنده:
رئیس اتاق اصناف سقز گفت: به زودی با همکاری مجموعه صنفی شهرستان، بازار سقز ساماندهی می‌شود تا هر گذر مختص به یک صنف خاص باشد...
1396/05/21
رئیس اتاق اصناف سقز گفت: به زودی با همکاری مجموعه صنفی شهرستان، بازار سقز ساماندهی می‌شود تا هر گذر مختص به یک صنف خاص باشد.
به گزارش فارس ، «بهزاد یزدانی» در نشست تقدیر از رسانه‌های سقز اظهارداشت: در این شهرستان تعداد 12 هزار و 750 نفر دارای پروانه کسب هستند.
وی  از ساخت ساختمان مجمع امور صنفی این شهرستان در شهرک دانشگاه خبرداد و گفت: در این ساختمان علاوه بر دفتر اتحادیه‌ها، سالن اجتماعات نیز برای برگزاری جلسات اداره‌های مختلف تدارک دیده شده و به صورت رایگان در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به این‌که بازار سقز قدیمی است و در مکانی خاص در قلب شهر قرار گرفته و دسترسی به آن نیز برای مسافران و گردشگران مشکل است، از اداره‌های خدمات‌رسان خواست با این مجمع در راستای دسترسی سهل و آسان به بازار برای رونق کسب و کار همکاری کنند.
وی ساخت صنوف مزاحم را از دغدغه‌های اتاق اصناف این شهرستان دانست و از اداره‌های خدمات‌رسان خواست برای انتقال این صنوف به خارج از شهر، اتاق اصناف را کمک کنند.

استقراراولین آشیانه بالگرد امداد و نجات در استان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: اولین آشیانه بالگرد امداد و نجات در استان مستقر شده است.
به گزارش ایرنا، «حسن خدابنده لو» با اشاره به صعب العبور بودن محورهای استان و احداث پایگاه امداد جاده ای هلال احمر افزود: احداث انبارهای جدید در شهرستان‌های دیواندره، سقز، قروه، بیجار، سروآباد و کامیاران در4 سال گذشته رشد حایز اهمیتی داشته است.
وی احداث و تجهیز پایگاه‌های امداد و نجات جاده ای را از دستاوردهای هلال احمر استان عنوان کرد و گفت: این پایگاه‌ها در جاده‌های صعب العبور استان خدمات ارزشمندی به حادثه دیدگان و در راه ماندگان ارائه می‌کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، اقدامات هلال احمر استان را در حوزه زیرساخت‌ها، پایگاه ها، امداد هوایی وساخت انبارها مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: اگرچه کاستی‌ها و ضعف‌هایی در بخش‌هایی از هلال احمر وجود دارد، اما این سازمان در راستای رفع محرومیت‌ها و کاستی‌های استان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

مرگ یک نفر در تصادف کامیاران - سنندج
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کامیاران گفت: حادثه رانندگی در محور کامیاران- سنندج منجر به مرگ یک نفر و زخمی شدن 3 نفر شد.
«کیوان فرهمندی» در گفت و گو با ایرنا افزود: این حادثه بر اثر تصادف سواری تندر در جاده کامیاران - سنندج اتفاق افتاده است.
وی اظهار کرد: در این حادثه که در «بایسپرنه» در 15 کیلومتری کامیاران رخ داد 4دستگاه آمبولانس از پایگاه‌های اورژانس 115 بیمارستان کامیاران بلافاصله به محل اعزام شدند.
فرهمندی اضافه کرد: با توجه به این‌که یک نفر در این حادثه در دم جان باخته بود بقیه حادثه دیدگان پس از انجام اقدامات لازم توسط آمبولانس اورژانس 115 به بیمارستان سینای کامیاران منتقل شدند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code