موضوعات
کردستان

ایجادموزه مطبوعات کردی در سنندج

نویسنده:
استاندار از تامین اعتبار برای ایجاد موزه مطبوعات کردی در سنندج خبرداد وگفت: خبرنگاران برای حرفه ای شدن در حوزه کاری خود باید از تجربه پیشکسوتان این عرصه بهره مندشوند...
1396/05/21
استاندار از تامین اعتبار برای ایجاد موزه مطبوعات کردی در سنندج خبرداد وگفت: خبرنگاران برای حرفه ای شدن در حوزه کاری خود باید از تجربه پیشکسوتان این عرصه بهره مندشوند.
به گزارش مهر، «عبدالمحمد زاهدی» در مراسم گرامیداشت روزخبرنگار که در استانداری برگزارشد، ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهید صارمی و دیگر خبرنگارانی که در عرصه خبر جان خود را از دست دادند، گفت: برای راه اندازی موزه رسانه‌های کردی در سنندج از سوی فرمانداری این شهرستان تامین اعتبار شده است.
وی با اشاره به این‌که امروزه خبرنگاری نسبت به گذشته بسیار فرق کرده است، بیان کرد: در سالیان گذشته خبرنگاری ساده تر و تک‌بعدی تر بود و به نگارش یک حادثه و رویداد خلاصه می‌شد.
استاندار اضافه کرد:امروزه خبرنگاری پیچیده تر و گسترده تر شده و علاوه بر پوشش اخبار و رویدادها تحلیل و تفسیر آن هم توسط اهالی رسانه انجام می‌شود.
زاهدی ادامه داد: به هر میزان حوزه رسانه فعال تر شود جامعه بهتر و بیشتر به سمت توسعه متوازن در حوزه‌های مختلف اعم از سیاسی، اقتصادی، عملی، فرهنگی، اجتماعی پیش خواهد رفت.
وی عنوان کرد: وقتی صنفی تشکیل می‌شود دیگر باید اختلاف نظرهای فردی کنار گذاشته شود و منافع صنف مدنظر قرار گیرد.استاندار اضافه کرد: صنف رسانه علاوه بر توجه به منافع صنفی از آنجا که مرجع تاثیرگذار در جامعه هم هستند باید منافع جامعه را هم مورد توجه قرار دهند.
وی با بیان این‌که حوزه نگاه خبرنگار باید وسیع باشد، افزود: در کشورما خبرنگاری شغل مطمئنی نیست و پیشکسوتان این عرصه انگیزه خاصی داشته‌اند که توانسته‌اند تاکنون در این عرصه دوام بیاورند.
استاندار ادامه داد: بی شک علاقه مندان به این شغل با کسب آموزش‌های لازم و حرفه ای شدن انگیزه بیشتری برای ادامه راه در این عرصه پیدا خواهند کرد.
استاندار ادامه داد: افرادی که تولید کننده آگاهی هستند نقش جدی و اساسی در توسعه جامعه خود برعهده دارند.
وی در مورد مشکل بیمه خبرنگاران گفت: موضوع بیمه خبرنگاران در اختیار من و دیگر مسئولان استان نیست، ولی با این وجود همواره پیگیر حل آن بوده ایم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code