موضوعات
کردستان

آغاز برداشت زعفران در بانه

نویسنده:
برداشت زعفران در بانه آغاز شده است...
1396/09/01
برداشت زعفران در بانه آغاز شده است.
مدیر جهاد کشاورزی بانه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: برای دومین سال متوالی برداشت زعفران در بانه در 2 هکتار از زمین‌های کشاورزی بخش نمشیر بانه آغاز شد.
«کریم شریفی» افزود: کشت زعفران در بانه سال گذشته حدود یک کیلوگرم بوده و امسال برداشت این محصول به بیش از یک کیلوگرم می‌رسد.
وی اظهار کرد: سال گذشته به دلیل سرمای زودهنگام پاییزی بخشی از زعفران کشت‌شده دچار خسارت شد و برداشت این محصول کمتر از میزان پیش‌بینی شده بود.
شریفی همچنین احداث دومین باغ پسته شهرستان را از جمله اقدامات مهم در راستای توسعه باغ‌ها و بخش کشاورزی خواند و افزود: دومین باغ پسته بانه به مساحت 2/ 7 هکتار  در بخش نمشیر احداث شده و محصول آن 5 سال آینده به ثمر می‌رسد.
وی گفت: نخستین باغ پسته بانه به مساحت یک هکتار در روستای خواجه امیر احداث شده که امسال برای نخستین بار محصول پسته بانه برداشت شد.
وی از بسته‌های تشویقی برای کشاورزان خبر داد و گفت: کشاورزان شهرستان بانه می‌توانند از تسهیلات بانکی چهار درصدی به میزان مورد نیاز استفاده کنند.
وی ادامه داد: علاوه بر این بسته‌های تشویقی کشاورزان می‌توانند کود و بذر لازم را با قیمت مناسب از جهاد کشاورزی دریافت کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code