موضوعات
کردستان

احداث 10کلاس درس در مدارس بانه

نویسنده:
مدیر آموزش و پرورش بانه گفت: امسال 8 کلاس ابتدایی و 2 کلاس متوسطه اول در مدارس این شهرستان احداث می‌شود...
1396/05/21
مدیر آموزش و پرورش بانه گفت: امسال 8 کلاس ابتدایی و 2 کلاس متوسطه اول در مدارس این شهرستان احداث می‌شود.
به گزارش ایرنا، «رضا خضری» افزود: 10 کلاس درس در مدارس بانه با اعتبار 2میلیارد و 200 میلیون ریال احداث می‌شود که یک میلیارد و 200 میلیون ریال توسط آموزش و پرورش و مابقی توسط انجمن اولیا و مربیان پرداخت می‌شود.
وی احداث این کلاس‌های درس را در راستای افزایش فضای آموزشی خواند و اظهار کرد: این کلاس‌ها در مدرسه امام خمینی(ره)، شهید نمکی، داود پناه و شهید باهنر احداث می‌شود که با توجه به افزایش جمعیت دانش آموزی نیاز به احداث کلاس‌های بیشتری دارند.
وی به دیگر پروژه‌های در دست احداث آموزش و پرورش بانه اشاره کرد و گفت: احداث مدرسه 6 کلاسه محله مولوی، احداث 10 مدرسه روستایی 3 کلاسه، یک سالن ورزشی و یک هنرستان از جمله پروژه‌هایی است که در راستای افزایش فضای آموزشی و ورزشی انجام می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش به موفقیت دانش آموزان بانه ای در کنکور سراسری اشاره کرد و گفت: رشد قبولی داوطلبان کنکور سراسری در رتبه‌های کمتر از 3 هزار امسال نسبت به سال گذشته بیش از 35 درصد بوده و 6 نفر از داوطلبان رتبه 2رقمی و 57 نفر رتبه 3 رقمی کسب کردند.
وی افزود: یک هزار و 492 نفر داوطلب کنکور در بانه همزمان با سراسر کشوردر پنج گروه آزمایشی شرکت کردند. بر اساس اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 103 نفر رتبه کمتر از3 هزار کسب کردند که در سال گذشته 76 نفر رتبه زیر 3 هزار کسب کرده بودند.
وی در بخش دیگری از سخنانش فرهنگ سازی و ضرورت ادامه تحصیل را مهم ترین عامل برای ادامه تحصیل دانش آموزان خواند و گفت: یکی از مهم ترین مشکلات آموزش و پرورش در زمینه ادامه تحصیل مسائل فرهنگی است. هیچ دانش آموزی به دلیل مشکل مالی از تحصیل محروم نمی‌ماند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code