موضوعات
کهکیلویه و بویراحمد

گاز به چاروسا نزدیک شد

نویسنده:
شعله گاز دهه فجر به چاروسا در استان کهگیلویه وبویراحمد خواهد رسید...
1396/09/01
شعله گاز دهه فجر به چاروسا در استان کهگیلویه وبویراحمد خواهد رسید.
به گزارش ایسنا، نماینده شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده تا دهه فجرسال جاری شعله گازبه بخش چاروسای شهرستان کهگیلویه خواهد رسید.
عدل هاشمی پور در بازدید از طرح گازرسانی به بخش‌های قلعه رئیسی و دیشموک گفت: روند گازرسانی به این بخش‌ها با پیشرفت خوبی در حال اجراست که پیش بینی می‌شود تا دهه فجر شهر قلعه رئیسی از گاز طبیعی بهره مند شود.
وی تأمین سوخت پایدار، جلوگیری از قطع درختان جنگلی، رفع نارضایتی‌های مردم این مناطق، کاهش مصرف بی‌رویه سوخت فسیلی و تسریع درتوسعه همه جانبه را ازمهم‌ترین فواید گازرسانی به بخش‌های قلعه رئیسی، دیشموک و روستاهای اقماری در شهرستان کهگیلویه عنوان کرد.
هاشمی پور بر زمان بندی درست مسئولان با توجه به فصل سرما و آغاز بارندگی نیز تأکید کرد.
مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد نیز در این بازدید طرح گازرسانی به 2 شهر قلعه رئیسی و دیشموک و روستاهای تابعه را یکی ازطرح‌های مهم گازرسانی استان دانست وگفت: عملیات اجرایی فاز 3 با اعتباری بالغ بر 39 میلیارد تومان پیشرفت خوبی دارد.
رحمان خادم تصریح کرد: 74 کیلومتر باید جاده سازی در این مسیر اجرایی شود که 16 کیلومتر در فاز اول و دوم به اتمام رسیده است.
وی با اشاره به اینکه عملیات لوله گذاری شهر دیشموک به اتمام رسیده است، افزود: عملیات لوله گذاری شهر قلعه رئیسی تا یک هفته آینده آغاز خواهد شد.
خادم تصریح کرد: با اولویت بندی روستاهای درمسیرکارشبکه گذاری آنها نیزانجام خواهد شد. در شهر قلعه رئیسی 732 خانوار و در دیشموک 978 خانوار در انتظار گازرسانی هستند.
طول شبکه گازرسانی به قلعه رئیسی 73 کیلومتر و دیشموک 90 کیلومتر است و باید 160 روستا درحریم 15 کیلومتری این 2 شهر گازرسانی شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code