موضوعات
کهکیلویه و بویراحمد

گازرسانی به قلعه رئیسی و دیشموک

نویسنده:
با تکمیل فاز اول و دوم عملیات گازرسانی به بخش‌های قلعه رئیسی و دیشموک شهرستان کهگیلویه رؤیای مردم این بخش‌ها اینک به واقعیت نزدیک شده است...
1396/06/13
با تکمیل فاز اول و دوم عملیات گازرسانی به بخش‌های قلعه رئیسی و دیشموک شهرستان کهگیلویه رؤیای مردم این بخش‌ها اینک به واقعیت نزدیک شده است.
به گزارش ایرنا، بخش‌های قلعه رئیسی و دیشموک درشهرستان کهگیلویه با یاسوج مرکزکهگیلویه وبویراحمد حدود 250 کیلومتر فاصله دارند و سخت گذر بودن راه ارتباطی این بخش‌ها اجرای طرح گازرسانی این منطقه را هزینه برکرده بود.
فاز سوم گازرسانی به بخش‌های قلعه رئیسی و دیشموک کهگیلویه با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در اواخر سال 95 آغاز شد.
حمیدرضا عراقی در آیین کلنگ زنی با اشاره به هزینه 450 میلیارد ریالی آن گفت: دولت توجه ویژه‌ای به مناطق محروم دارد.
وی اظهارکرد: اختصاص این مقداربودجه به طرح نشان ازحمایت دولت از مناطق محروم و دورافتاده است.

تامین به موقع اعتبار
نماینده شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی چرام و لنده درمجلس شورای اسلامی هم گفت: طرح گازرسانی به این بخش‌ها با روند خوبی درحال اجراست.
عدل هاشمی پوربا اشاره به پیگیری مستمرگازرسانی به بخش‌های قلعه رئیسی ودیشموک اظهارکرد: اعتباراین طرح به‌موقع تأمین خواهد شد.
وی بیان کرد: روستاهای درطول مسیر، اداره منابع طبیعی و راه نسبت به رفع معارضات اجتماعی باید همکاری لازم برای تسریع در روند اجرایی کار را داشته باشند.

توسعه شبکه گاز استانی
استاندارکهگیلویه وبویراحمد طرح گازرسانی به بخش‌های قلعه رئیسی و دیشموک را خدمت ماندگار دولت به مردم اعلام کرد.
سید موسی خادمی تأمین سوخت پایدار، جلوگیری از قطع درختان جنگلی، رفع نارضایتی‌های مردم این مناطق، کاهش مصرف بی‌رویه سوخت فسیلی و تسریع در توسعه همه جانبه را از مهم ترین فواید گازرسانی به بخش‌های قلعه رئیسی، دیشموک و روستاهای اقماری در شهرستان کهگیلویه عنوان کرد.
وی گفت: در شهر قلعه رئیسی 732 خانوار و در دیشموک 978 خانوار در انتظار گازرسانی هستند. وی طول شبکه گازرسانی به قلعه رئیسی را 73 کیلومتر و دیشموک را 90 کیلومتر اعلام کرد و افزود: 160 روستا در حریم 15 کیلومتری این 2 شهر گازرسانی خواهند شد.

گازکشی به 20 روستا
از سوی دیگر رئیس شرکت گازکهگیلویه با اشاره به لوله گذاری فاز اول و دوم این طرح به طول 15 کیلومتر گفت: 35 میلیارد ریال در این راستا هزینه شد.
سید مسلم اکوانیان اظهارکرد:عملیات اجرایی فازسوم به طول 58 کیلومتر واعتبار380میلیارد ریال نیزروند اجرایی خوبی دارد.
وی بیان کرد: شبکه داخلی در 20 روستا نیز اجرا شده است.
اکوانیان عنوان کرد: طرح شبکه داخلی شهر دیشموک و 17 روستای اطراف نیز طراحی و به‌زودی اجرا خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code