موضوعات
کهکیلویه و بویراحمد

مانور پاکسازی شهر در یاسوج

نویسنده:
مانور بزرگ پاکسازی شهر یاسوج از زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی برگزار می‌شود...
1396/05/18
مانور بزرگ پاکسازی شهر یاسوج از زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی برگزار می‌شود.
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری مانور پاکسازی شهر یاسوج از زباله‎ها و نخاله‌های ساختمانی با حضور استاندار و مسئولان دستگاه‌های اجرایی ۱۸ مردادماه در این شهر خبر داد.
به گزارش تسنیم پژمان نیک اقبالی اظهار کرد: این مانور روز چهارشنبه 18 مرداد ساعت 7 صبح با حضور همه دستگاه‌ها در پارک ساحلی شهر یاسوج آغاز می‌شود.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که کلاس‎های توجیهی و کارگاه‌های آموزشی پیرامون حفاظت از محیط زیست در حاشیه اجرای مانور برگزار می‌شود، گفت: جذب گردشگران در این ایام تعطیلات تابستانی نیازمند برنامه‌ریزی مدیران و مسئولان است.
وی عنوان کرد: باتوجه به این‌که شهر یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت ایران مقصد گردشگری و مورد توجه مسافران است باید سطح شهر و به ویژه مبادی ورودی وخروجی از زباله‌ها پاکسازی شود.
نیک اقبالی با تأکید براینکه رسانه‌ها نقش مهمی در ارتقای فرهنگ حفاظت ازمحیط زیست دارند، گفت: با توجه به مشکلات زیست محیطی موجود، لازم است تا رسانه‌ها از قدرت نفوذ خود برای تغییرنگرش ودیدگاه مردم نسبت به این حوزه استفاده کنند.
وی با اشاره به تعیین مسیرهای 8 گانه برای جمع‌آوری زباله و نخاله‌های ساختمانی، بیان کرد: مسیرپلیس راه یاسوج به سمت شیرازبا مدیریت شهرداری مادوان، مسیرزندان مرکزی شهریاسوج به سمت فلکه جهاد با مدیریت شهرداری مادوان، میدان انقلاب تا پل بشاربا مدیریت شهرداری یاسوج ومسیرپلیس راه یاسوج به سمت جاده قدیم شیرازبا محوریت بخشداری مرکزی ازجمله مسیرهای تعیین شده برای این مانور است.
نیک اقبالی افزود: مسیرپلیس راه قدیم به سمت تیپ 48 فتح با مدیریت دفتر امور روستایی، مسیر امامزاده عبدالله(ع) به سمت آبشار با مدیریت امور شهری، محدوده پارک جنگلی با مدیریت شهرداری ناحیه یک، پارک ساحلی با مدیریت شهرداری ناحیه 2 و سطح شهر یاسوج با مدیریت امور شهری از دیگر مسیرهای تعیین شده برای برگزاری این مانور است.
وی با بیان این‌که مقام ارشد اجرایی استان نیز در این مانور حضور پیدا می‌کند، اظهار کرد: انتظار می‌رود زمینه حضور و فرهنگ همکاری اصناف برای جمع‌آوری زباله‌های محدوده بازار شهر یاسوج با شهرداری ایجاد شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code