موضوعات
کهکیلویه و بویراحمد

قصه دختر دهدشتی و پدر رفتگر

نویسنده: محمد علوی/ خبرنگاراستان‌ها
‌یک هفته‌ می‌شود که تصویر دختربچه‌ای کوچک در حال کمک به پدر رفتگرش سوژه داغ شبکه‌های مجازی شده. دختری که اهل دهدشت است...
1396/08/02
‌یک هفته‌ می‌شود که تصویر دختربچه‌ای کوچک در حال کمک به پدر رفتگرش سوژه داغ شبکه‌های مجازی شده. دختری که اهل دهدشت است. 6 سال بیشتر ندارد. نامش مریم است. پدر او که نامش «محمد عادلی» است بیمار بوده و وجود این بیماری باعث شده دخترک اجازه ندهد پدر به تنهایی کار کند. در گفت‌وگو با آقای عادلی، پدر این دختر مهربان، از شرایط زندگی سختشان پرسیدیم.
  • چند سال دارید و در کجا زندگی می‌کنید؟    
30 ساله‌ام و همراه خانواده‌ام در روستای قرقانه زندگی می‌کنم. هر چند مجبورم هر روز صبح زود برای رسیدن به محل کارم در دهدشت حاضر شوم.
  • چند فرزند دارید؟
دو فرزند دارم. یک دختر 6 ساله و یک پسر یک سال و چهار ماهه که همراه همسرم در خانه‌ای کوچک که تنها یک اتاق است، زندگی می‌کنیم.
  • شرایط زندگی‌تان خوب است؟
بیماری دیابت دارم. برای حضور در محل کارم باید هر روز انسولین مصرف کنم. مخارج زندگی در کنار هزینه‌های درمان برای من کمرشکن است.  گاهی زندگی آنقدر سخت می‌شود که حتی قدرت تامین نیازهای اساسی فرزندانم را هم ندارم. شرایط سخت زندگی خودم به یک‌سو، تامین نیاز خانواده پدری هم از سوی دیگر، شرایط را برای من سخت‌تر کرده است.
  • چه شد که دخترتان کمک حال شما و سوژه عکاس‌ها شد؟
آن روز دخترم همراه مادرش برای درمان فرزند کوچکم به شهر آمده بودند. هنگام بازگشت دخترم با مادرش نرفت و به بهانه کمک به من ماند. چون از بیماری من خبر داشت یک کیسه دستش گرفت و مشغول جمع کردن آشغال‌ها از روی زمین شد.
  • خودتان هم این عکس‌ها را دیده‌اید؟
نه! من هرگز این تصاویر را ندیده‌ام و وقتی به گوشم رسید ترسیدم حتی از کار اخراج شوم.
  • انعکاس این تصاویر تغییری در زندگی شما هم ایجاد کرد؟
بله! وقتی مسئولان شهرداری خبر از بیماری و وضعیت من پیدا کردند کار مرا تغییر دادند. امروز به عنوان یکی از کارگران فضای سبز مشغول به کارم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code