موضوعات
کهکیلویه و بویراحمد

فاتحان کنکور از سیرجان و یاسوج

نویسنده:
رتبه برترکنکورتجربی ازشهرستان سیرجان ونیزدانش آموزیاسوجی که درجایگاه دهم گروه آزمایشی تجربی قرارگرفت تمرکزبردرس ودوری از شبکه‌های اجتماعی را عامل موفقیتشان دانستند...
1396/05/18
رتبه برترکنکورتجربی ازشهرستان سیرجان ونیزدانش آموزیاسوجی که درجایگاه دهم گروه آزمایشی تجربی قرارگرفت تمرکزبردرس ودوری از شبکه‌های اجتماعی را عامل موفقیتشان دانستند.
به گزارش تسنیم، امیرحسین قاسمی نژاد رائینی نفر برتر کنکور سراسری رشته تجربی با اشاره به این‌که با محاسبات خودم مطمئن بودم که رتبه برتر را درآزمون کنکورکسب می‌کنم، گفت:ازشبکه‌های اجتماعی در دوران تحصیل کمتراستفاده می‌کردم و تنها درحد خواندن پیامک بود.
وی اظهار‌ کرد: قبل ازکنکور پیش‌بینی این نتیجه را داشتم، چون واقعا تلاش کردم اما بعد از کنکور واقعا با محاسبات خودم مطمئن بودم رتبه برتر را کسب می‌کنم.

مطالعه تجربه‌های موفق کنکور
وی بیان کرد: قبل از آزمون و دردوران درس خواندن، با مطالعه رسانه‌ها به‌ویژه مصاحبه رتبه‌های برتر سال‌های قبل، نکات بسیار خوبی برای موفقیت بنده داشت.
رتبه یک کنکور تجربی کشور افزود: سال‌های گذشته و در دوران متوسطه نیز درس خوندن را بصورت مداوم دنبال می‌کردم و همیشه از نفرات برتر در شهرستان بودم.
وی با اشاره به این‌که به کلاس‌های فوق برنامه اعتقاد ندارم گفت: من اصلا از کلاس‌های فوق برنامه استفاده نکردم و هیچ کلاس آموزشی نرفتم چون به این کلاس‌ها اعتقاد ندارم و تنها در آزمون‌های قلم‌چی شرکت می‌کردم.
قاسمی‌نژاد‌رائینی با اشاره به برنامه خود برای آینده تصریح کرد: همیشه به پزشکی علاقمند بودم و اگر بخواهم رشته تحصیلی انتخاب کنم رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران را انتخاب می‌کنم.

نقش والدین
وی خاطر‌نشان کرد: ازشبکه‌های اجتماعی دردوران تحصیل کمتراستفاده می‌کردم و تنها درحد خواندن پیامک بود و قطعا استفاده کمترازاین شبکه‌ها برای کسانی که می‌خواهند درکنکورموفق شوند موثرخواهد بود.
رتبه یک کنکورتجربی کشورنقش پدرومادرخود را درکسب رتبه برتر مهم خواند وافزود: اول عنایت خداوند وسپس تلاش خودم و راهنمایی‌های والدین باعث کسب این رتبه شد.

روزانه ۱۱ ساعت درس می‌خواندم
دارنده رتبه ۱۰ رشته تجربی نیز برنامه‌ریزی، توکل به خدا و همکاری پدر و مادر را عامل موفقیت خود دانست و گفت: روزانه ۱۱ ساعت درس می‌خواندم.
مهدی روانخواه با تأکید براینکه به دست آوردن این رتبه را پیش‌بینی می‌کردم اظهار کرد: طبق برنامه ریزی قبلی درس می‌خواندم به طوری که روزانه 11 ساعت مشغول مطالعه بودم.
وی با بیان این‌که در کلاس‌های کنکور شرکت نکردم عنوان کرد: پدر و مادرم در به دست آوردن این رتبه نهایت همکاری را داشتند به گونه‌ای که خود را برای همیشه مدیون آنان می‌دانم و امیدوارم بتوانم پاسخگوی محبت‌های بی دریغشان باشم.
روانخواه ابرازکرد: بنا دارم در رشته پزشکی تحصیل کنم و امیدوارم فرزندان این استان با برنامه‌ریزی دقیق بتوانند در کنکورهای بعدی حائز بهترین‌ رتبه‌ها شوند.
مهدی روانخواه متولد 77 از اهالی شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در کنکور امسال توانست رتبه 10 کشوری در رشته علوم تجربی و رتبه یک منطقه 3 را کسب کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code