موضوعات
کهکیلویه و بویراحمد

ساخت و سازهای فرهنگی در یاسوج و گچساران

نویسنده:
3 طرح فرهنگی در کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست...
1396/08/08
 3 طرح فرهنگی در کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد به مهر گفت: 3 طرح عمرانی فرهنگی شامل تالار مرکزی یاسوج، مجتمع پردیس هنری و مجتمع فرهنگی و هنری گچساران در این استان در دست اجراست.
رضا دهبانی پور با اشاره به اینکه پروژه تالار مرکزی یاسوج از سال 87 در زمینی به مساحت 23 هزار مترمربع کلنگ زنی شد، افزود: تاکنون 24 میلیارد تومان برای اجرای این طرح هزینه شده است.
وی ادامه داد: از محل اوراق مشارکت امسال 20 میلیارد تومان اعتبار برای این طرح عمرانی و فرهنگی در نظر گرفته شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این طرح با پیشرفت 40 درصد در دست اجراست.
وی عنوان کرد: با وجود محدودیت‌های اعتباری، تاکنون اقدامات شایسته‌ای در زمینه فرهنگ و هنردراین استان انجام شده است.
دهبانی پور بیان کرد: این تالار فرهنگی دارای یک سالن اصلی 500 نفره، یک سالن 500 نفره نمایش، سالن موسیقی و چند سالن اختصاصی دیگر است.
وی تصریح کرد: برای بهره برداری ازطرح تالارمرکزی یاسوج 40 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد گفت: درصورت اختصاص اعتبارات مورد نیاز این طرح بزرگ فرهنگی تا پایان سال 97 به بهره برداری خواهد رسید.
دهبانی پور ادامه داد: طرح مجتمع پردیس هنری گچساران در زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع با زیربنای 6 هزار متر مربع در حال اجراست.
وی اعتبار این پروژه عمرانی را 14 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون از این میزان اعتبارات حدود 5 میلیارد تومان جذب شده است.
دهبانی پورپیشرفت این طرح را 20 درصد اعلام کرد و گفت: عملیات اجرایی این طرح فرهنگی و هنری در سال جاری آغاز شده و تا پایان سال 97 به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: طرح مجتمع فرهنگی- هنری شهر دوگنبدان در زمینی با حدود 3 هزار و 700 مترمربع زیربنا درحال اجراست.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: امسال 1/5 میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت که درصورت جذب این میزان اعتبارات این طرح تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.
دهبانی پوربیان کرد: سالن‌های موسیقی، پلاتو، نگارخانه، گالری، موزه، سینما، گیم نت، کافی نت، کنفرانس، کتابخانه تخصصی، مجموعه اداری، گالری وسالن اجتماعات از دیگربخش‌های این طرح بزرگ فرهنگی است.
وی اظهارکرد: تاکنون 4 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرح هزینه شده که 2 میلیارد تومان آن در دولت یازدهم بوده است.
این مسئول میزان پیشرفت طرح مجتمع فرهنگی - هنری شهر دوگنبدان را 90 درصد برآورد کرد.
دهبانی پور بیان کرد: در صورت تکمیل بهره برداری از این سه طرح زیرساخت‌های فرهنگی این استان تحول چشمگیری خواهد یافت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code