موضوعات
کهکیلویه و بویراحمد

دهدشت؛ شهر بدون بودجه

نویسنده:
شهرداری شهر دهدشت در مرکز شهرستان کهگیلویه با مشکلات فراوانی برای ارائه خدمات به شهروندان روبروست...
1396/09/07
شهرداری شهر دهدشت در مرکز شهرستان کهگیلویه با مشکلات فراوانی برای ارائه خدمات به شهروندان روبروست.
به گزارش ایرنا، علی حسینی یکی از شهروندان دهدشت با انتقاد از گسترش روز افزون پدیده سد معبر در شهر و نبودن اراده جدی برای برخورد با آن گفت: دفاع از حقوق شهروندی در این زمینه از وظایف اصلی اعضای شورا و شهرداری است.
وی سد معبرهای موجود در شهر دهدشت را ناشی از سهل انگاری دانست و اظهار کرد: این پدیده، سبب زشتی چهره تاریخی شهر شده است.

مشکلات مالی صنوف
علی احمدی راننده یکی از ماشین‌های میوه فروش در میدان مرکزی در این رابطه گفت: به دلیل وجود مشکلات و اجاره بالای دکه‌های فروش مجور به تخلف هستیم.
وی افزود: ازسوی شهرداری تذکرداده شد ولی برای کسب درآمد بیشتر وجذب مشتری میدان مرکزی بهترین مکان است.

عرضه کفش در پیاده رو
مجید صالحی هم که با پهن کردن کفش‌های خود درپیاده رو با سروصدای زیاد به دنبال جذب مشتری است، گفت: با توجه به نبود مشتری درصبح مجبورهستم برای فروش بیشتر، کفش‌ها را جلوی مغازه و درپیاده روبه نمایش بگذارم.
وی در پاسخ به این سؤال که کارشما خلاف وپایمال کردن حقوق شهروندی است، افزود: پیاده روجلوی هرمغازه با توجه به دادن مالیات به شهرداری ملک مغازه دارمحسوب می‌شود.

گلایه از نبود بودجه
شهرداردهدشت با اشاره به مشکلات زیاد شهرداری دهدشت گفت: بدهی 13 میلیارد تومانی شهرداری به نهادهای مختلف ارائه خدمات به شهروندان را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.
اسفندیاربرخه افزود: به دلیل سهل انگاری مسئولان شهری وسایل نقلیه و خدماتی شهرداری فرسوده و از رده خارج شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه وسایل نقلیه شهری قلب شهرداری هستند اظهار کرد: 80 میلیون تومان طی 2 ماه گذشته برای تجهیز وسایل نقلیه هزینه شده است.

نبود درآمد پایدار
برخه با اشاره به نبود منبع درآمد پایدار درشهرداری دهدشت گفت: با بررسی‌های انجام شده بیشترصنوف دهدشت بیش از 10 سال است که هیچ گونه عوارضی پرداخت نکرده‌اند.
شهرداردهدشت منبع درآمد شهرداری را علاوه بر عوارض و هزینه پروانه ساخت، اجاره دکه‌های موجود در بازار روز ذکر کرد.
برخه، سد معبر و وجود دستفروشان در شهر را یک معضل دانست و گفت: با همکاری دادستان یک هفته به آنها فرصت داده شد تا جمع آوری کنند.

رسانه، بازوی توسعه شهری
وی با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در توسعه شهر بیان کرد: رسانه مشارکت مردم دررفع مشکلات شهری را افزایش دهند. برخه ارتقای بهداشت شهری ورفاه حال شهروندان را اولویت شهرداری دهدشت اعلام کرد.

   مشکلات دهدشت
شهر دهدشت با قدمتی بیش از 50 سال نزدیک به 65 هزار نفر جمعیت دارد. امروزه خدمات رسانی و تجهیز مبلمان شهری برای رفاه حال شهروندان از وظایف اصلی شهرداری است ولی شهرداری دهدشت با مشکلات زیاد برای خدمات رسانی به شهروندان روبه رو است.
ورودی‌ها و فضای درون شهری دهدشت در کنارسد معبر توسط صاحبان مشاغل مختلف، معابر وخیابان‌ها را مسدود کرده است.
در این میان گل فروشی، مرغ فروشی، میوه فروشی، لوازم خانگی و ابزار فروشی‌ها و تمام فروشندگان متخلف علاوه بر پیاده رو تا وسط خیابان را هم جزو مغازه‌شان کرده‌اند.
صنوفی که در سهل انگاری مسئولان شهری با پهن کردن اجناس خود در معابر حقوق دیگر شهروندان را نادیده می‌گیرند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code