موضوعات
کهکیلویه و بویراحمد

خودکفایی در تعمیر قطعات نفتی

نویسنده:
خودکفایی 80 درصدی شرکت نفت و گاز گچساران در ساخت و تعمیر قطعات دستاوردی مهم برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی در حوزه نفت و انرژی است...
1396/06/07
 خودکفایی 80 درصدی شرکت نفت و گاز گچساران در ساخت و تعمیر قطعات دستاوردی مهم برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی در حوزه نفت و انرژی است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران به شانا گفت: این شرکت با ساخت بیش از هزارقطعه ازلوازم فنی مورد نیازبه خودکفایی 80 درصدی درساخت و تعمیر قطعات مورد نیاز صنعت نفت دست یافته است.
هوشنگ صیدالی اظهار کرد: از سال 84 تاکنون بسیاری از قطعات مورد نیاز از سوی متخصصان داخلی ساخته و تعمیر می‌شود.
وی بیان کرد: تعمیر و تجهیز قطعات اساسی مورد نیاز صنعت نفت با هدف مقابله با تحریم‌ها و جلوگیری از کاهش تولید نفت در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران انجام می‌شود.
صیدالی تولید و صیانت از مخازن نفت و گاز، حفظ منابع و تأسیسات، نگهداری و بهینه سازی و تعمیر کلیه تأسیسات، اجرای پروژه‌های توسعه‌ای در زمینه نگه داشت اولیه، ایمن سازی خطوط لوله، اجرای پروژه‌های سرمایه‌ای، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و افزایش بهره‌وری را از مهم ترین اهداف این شرکت اعلام کرد.
وی افزود: شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران دارای چشم اندازی در زمینه افزایش کیفیت و کمیت محصولات، دستیابی به فناوری پیشرفته، مدیرت علمی مخازن، بکارگیری استانداردهای مختلف و به حداقل رساندن گازهای سوزانده شده در میدان‌های نفتی است.
صیدالی اظهار کرد: این شرکت دارای هشت آزمایشگاه شیمیایی، 6 هزار و 964 کیلومتر انواع خطوط لوله و 790 حلقه چاه نفت و گاز است.
وی تصریح کرد: گچساران 25 مخزن در حوزه نفت و گاز دارد که از این تعداد 16 مخزن در مدار تولید است.
صیدالی عنوان کرد: پروژه‌های زیادی در این استان افتتاح و کلنگ زنی می‌شود که بخش از آنها از منابع نفت است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران افزود: روزانه 635 هزار بشکه نفت تولید می‌شود که برای برداشت نفت در این شهرستان نیاز به فنّاوری جدید است. صیدالی ادامه داد: با این میزان تولید نفت در گچساران این شهرستان هنوز دارای شهرک صنعتی فعال نیست.
وی گفت: با وجود منابع نفت و گاز، گچساران دارای معضل بیکاری است که امیدواریم دولت برای این زمینه برنامه ریزی کند.
صیدالی تصریح کرد: این شرکت ظرفیت بکارگیری نیرو ندارد و برای رفع این مشکل احداث صنایع پایین دستی ضروری است.
وی افزود: در صورت منطقه ویژه شدن این شهرستان مناطق همجوار از خدمات این منطقه بهره‌مند خواهند شد.
شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در چهار استان فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان فعالیت دارد. این شرکت دارای 10 واحد بهره برداری، 10 واحد تقویت و تزریق فشار گاز، سه پالایشگاه گاز و گاز مایع، پنج واحد نمک زدایی و بیش از 6 هزار و 700 کیلومتر خط لوله انتقال نفت است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code