موضوعات
کهکیلویه و بویراحمد

جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد جنگلبان می‌خواهند

نویسنده:
معاون منابع طبیعی کهگیلویه وبویراحمد از کمبود۳۰۰ جنگلبان برای حفاظت ازجنگل‌های استان خبرداد...
1396/06/13
معاون منابع طبیعی کهگیلویه وبویراحمد از کمبود۳۰۰ جنگلبان برای حفاظت ازجنگل‌های استان خبرداد.
معاون فنی منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد با ابراز نگرانی از کمبود جنگلبان برای حفاظت از عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان گفت: برای حفاظت از عرصه‌‌های منابع ملی راهی جز بکارگیری ۳۰۰ جنگلبان جدید نداریم.
گودرز باقری‌فرد درگفت‌وگو با تسنیم اظهارکرد: این استان دارای یک میلیون 426 هزار و 300 هکتار منابع ملی بوده که از این میزان 873 هزار و 600 هکتار جنگل و 552 هزار و 700 هکتار نیز مرتع است.
وی با بیان این‌که طبق استاندارد جهانی ازهر800 هکتارباید یک جنگلبان حفاظت کند گفت: دراین استان به ازای هر 17هزارهکتاریک جنگلبان وجود دارد که شرایط سختی را برای اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری فراهم کرده است. باقری‌فرد با بیان این‌که اکنون کمتراز100جنگلبان ازعرصه‌های منابع ملی صیانت می‌کنند، افزود: انتظار داریم مسئولان در زمینه استخدام و بکارگیری 300 جنگلبان مورد نیاز استان چاره اندیشی کنند. معاون فنی منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: جنگلبانان کهگیلویه و بویراحمدی با کمترین امکانات وبا پای پیاده از 20 درصد جنگل‌های حوزه زاگرس به سختی و مشقت حفاظت و صیانت می‌‌کنند.
باقری‌فرد با بیان این‌که سرانه جنگل در این استان به ازای هر نفر 6/1 هکتاراست، ادامه داد: به دلیل کمبود اعتبارقادر به استفاده از جنگلبان جدید نیستیم که رفع این مشکل نیازمند حمایت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و سازمان جنگل‌ها است. وی تأکید کرد: بسیاری از جنگلبانان کهگیلویه و بویراحمدی اکنون به صورت قراردادی مشغول بکار بوده و با وجود سختی کار و تحمل سختی‌ها کمترین حقوق و مزایا را دریافت می‌کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code