موضوعات
کهکیلویه و بویراحمد

تفاهم نامه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اصفهان

نویسنده:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از انعقاد تفاهم نامه همکاری با استان اصفهان در حوزه توسعه گردشگری با عنوان «زاگرس» و شعار «از کوه تا کویر» خبرداد...
1396/06/14
 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از انعقاد تفاهم نامه همکاری با استان اصفهان در حوزه توسعه گردشگری با عنوان «زاگرس» و شعار «از کوه تا کویر» خبرداد.
محمود باقری درگفت و گو با باشگاه خبرنگاران افزود: این تفاهم نامه با هدف تقویت فعالیت‌های اقتصادی 2 استان کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان درمناطق شهری، روستایی و عشایری، ایجاد منابع خطرپذیر برای سرمایه‌گذاری در گردشگری روستایی و عشایری، پایین آوردن تلفات جاده‌ای، فرهنگ سازی مسافرت بین شهری و توسعه زیرساخت‌های صنعت گردشگری در مسیرهای تعریف شده منعقد شده است.
وی افزود: دراین تفاهم نامه مواردی ازجمله ایجاد زیرساخت‌های مطمئن برای مجتمع‌های اقامتی و بین راهی ازطریق سرمایه گذاری‌های مشترک، کمک به شهرداران برای توسعه گردشگری، بازاریابی در حوزه گردشگری در2 استان وکشور وکمک به رایگان شدن پروانه ساخت هتل‌ها درهمه مناطق 2 استان هدف‌گذاری شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ورود بخش خصوصی به عرصه گردشگری، هم‌افزایی 2 استان برای ترکیب جاذبه‌های گردشگری یکدیگر و تعیین اولویت‌ها و آمایش سرزمینی صنعت گردشگری منطقه را از مهم‌ترین اهداف این تفاهم نامه عنوان کرد.
باقری گفت: دراین تفاهم نامه بر تعامل بیشتر برای ارتقای صنعت گردشگری و استفاده از ظرفیت 350 میلیون نفری گردشگران تاریخی و فرهنگی جهان، تمرکز بر جاذبه‌های طبیعی 2 استان با تأکید بر جاذبه‌های مناطق کمتر توسعه یافته، تهیه اطلس جامع گردشگری و صنایع دستی و اطلاع رسانی در فضای حقیقی و مجازی، افزایش ضریب ماندگاری گردشگر و ایجاد شبکه حمل و نقل سریع تأکید شده است.
وی ابراز کرد: پررنگ شدن محور زاگرس در تنظیم سند جامع گردشگری ایران، تبدیل ایران هراسی به ایران دوستی، تعامل دولت با بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی از دیگر اهداف اجرای این تفاهم نامه است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code