موضوعات
کهکیلویه و بویراحمد

تخت بیمارستانی بیشتر در کهگیلویه وبویراحمد

نویسنده:
300 تخت بیمارستانی در گچساران و باشت در دست ساخت است...
1396/08/08
300 تخت بیمارستانی در گچساران و باشت در دست ساخت است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: 300 تخت بیمارستانی در قالب 4 بیمارستان در شهرستان‌های گچساران و باشت در دست احداث است.
غلامرضا تاجگردون در گفت و گو با ایرنا افزود: بیمارستان‌های 96 تختخوابی بی بی حکیمه، 128 تختخوابی نرگسی، بیمارستان 64 تختخوابی شهدای نفت در شهر دوگنبدان و بیمارستان 32 تختخوابی باشت تا سال آینده بهره برداری کامل می‌شود.
نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: راه اندازی بیمارستان‌های در دست ساخت، نقش ارزنده‌ای در بهبود زیرساخت‌های درمانی این شهرستان‌ها خواهد داشت.
تاجگردون تصریح کرد: بیمارستان 96 تختخوابی بی بی حکیمه شهر دوگنبدان افتتاح اولیه شده و بزودی با نصب تجهیزات پزشکی، آماده پذیرش بیمار می‌شود.
وی به برنامه ریزی برای تخصصی شدن بیمارستان‌ها در دوگنبدان اشاره کرد و گفت: با هدف ارائه خدمات مطلوب درمانی تخصصی، بیمارستان 96 تخت خوابی بی بی حکیمه به عنوان بیمارستان زنان و زایمان فعالیت خواهد کرد.
براساس اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، حدود 91 میلیارد تومان در 4 سال گذشته برای اجرای 25 طرح عمرانی بهداشتی و درمانی در شهرستان گچساران هزینه شده است.
این اعتبار برای احداث خانه‌های بهداشت، مراکز درمانی، اورژانس 115، مرکز جامع سلامت شهری، ساختمان پزشکان متخصص، بیمارستان‌های 128 و 96 تختخوابی، ساختمان اورژانس شهید رجایی و ساختمان DIC در این شهرستان هزینه شده است.
سه باب ساختمان متخصصان با اعتباری بیش از 1/8 میلیارد تومان، کلینیک متخصصان با اعتباری بیش از 4 میلیارد تومان و مرکز جامع شهری و شهید حسینی با اعتباری بیش از1/6 میلیارد تومان در این شهرستان راه اندازی شد.
با بهره برداری از بیمارستان 128 تختخوابی دوگنبدان و 32 تختی باشت 16 هزار متر مربع به فضای درمانی و بهداشتی این شهرستان‌ها افزوده خواهد شد.
اکنون بیمارستان قدیمی شهید رجایی با 160 تخت تنها بیمارستان فعال شهرستان‌های گچساران و باشت است و به جمعیت 150 هزار نفری شهرستان‌های گچساران و باشت خدمات درمانی ارائه می‌دهد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code