موضوعات
کهکیلویه و بویراحمد

برداشت برنج در دیشموک

نویسنده:
400 تن برنج از مزارع دیشموک رد کهگیلویه وبویراحمد برداشت شد...
1396/08/13
400 تن برنج از مزارع دیشموک رد کهگیلویه وبویراحمد برداشت شد.
مسئول جهاد کشاورزی دیشموک به تسنیم گفت: میانگین عملکرد در هر هکتار برنج دربخش دیشموک 1500 کیلوگرم برنج خالص بدون شلتوک است که از میزان 270 هکتار حدود 400 تن برنج سفید برداشت می‌شود که 50 درصد به صورت خود مصرفی است و باقی توسط کشاورزان به فروش می‌رسد.
عادل محتشمی‌نسب اظهار کرد: جهاد کشاورزی دیشموک آماده همکاری و تعامل با کشاورزان منطقه دیشموک در مورد کاشت، داشت و برداشت و برگزاری کلاس‌های آموزشی است.
وی گفت: منطقه دیشموک حدود 270 هکتار اراضی کشاورزی زیر کشت برنج در سال 96 دارد که برنجکاری بیشتر در منطقه آجم، امامزاده میرسالار، دره وار فارتق، تنگ چویل، لیراب و رودسمه است و عمدتاً دو رقم گرده شهری و چمپا کشت می‌شود.
مسئول جهاد کشاورزی دیشموک گفت: جهاد کشاورزی دیشموک از جمله کمک‌هایی که برای برنجکاران منطقه در سال جاری انجام داد شامل برگزاری کلاس‌های آموزش در روستاها و همچنین ترمیم و بازسازی کانال آبیاری امامزاده میرسالار و دره‌وار فارتق با اعتباری بیشتر از 35 میلیون تومان است.
وی اذعان کرد: یکی از اقدامات خوب و قابل تحسین کشاورزان منطقه رود سمه به زیر شت بردن زمین‌های کشاورزی بعد از 17 سال بود که امسال حدود 10 هکتار از زمین‌های زیرکانال آبیاری زیرکشت برنج قرار گرفت.
رئیس جهاد کشاورزی دیشموک گفت: توصیه ما به کشاورزان برنجکار رعایت اصول صحیح و ضد عفونی بذر وهمچنین استفاده از ارقام مقاوم با عملکرد بالا و سازگار با منطقه است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code