موضوعات
کهکیلویه و بویراحمد

انتقاد از روند جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی

نویسنده:
استاندارکهگیلویه و بویراحمد گفت: صندوق توسعه ملی سهل‌الوصل‌ترین منبع جذب تسهیلات است اما عملکرد بانک‌های این استان در این زمینه رضایت‌بخش نبوده است...
1394/11/12
استاندارکهگیلویه و بویراحمد گفت: صندوق توسعه ملی سهل‌الوصل‌ترین منبع جذب تسهیلات است اما عملکرد بانک‌های این استان در این زمینه رضایت‌بخش نبوده است.
به گزارش ایسنا، موسی خادمی در نشست شورای بانک‌ها افزود: از مهم‌ترین دلایل ایجاد بانک‌ها ازجمله بانک‌های صنعت‌ و معدن برای رونق بخشیدن معدن در این استان، بانک کشاورزی برای پیشبرد بخش کشاورزی و بانک توسعه تعاون برای پیشبرد تعاونی در این استان است، اما برای جذب تسهیلات عملکرد آنها مناسب نیست.
وی با اشاره به عملکرد نامناسب بانک‌های این استان در جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی، بیان کرد: از ابتدای سال‌جاری بانک‌های این استان نتوانسته اند 400 و 700 میلیون تومان اعتبارات صندوق توسعه ملی را جذب کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اگر مدیرعامل بانک‌ها به این فکر کنند که در صورت جذب نشدن این میزان اعتبار، صندوق توسعه ملی از استان خارج می‌شود، بدون شک تلاش خود را خواهند کرد، مگر این‌که مدیرعاملی در این مورد کاملا بی تفاوت باشد.
خادمی تصریح کرد: مهم‌ترین دلیل ایجاد این بانک‌ها انجام کارهای ویژه برای بخش‌های مختلف است یعنی مردم می‌توانند در دیگر شعب و موسسات بانکی سپرده 28 درصدی ایجاد کنند.
وی افزود: اگر بانک توسعه تعاون در جذب تسهیلات خود کم‌کاری کرد، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید نگران جذب نشدن تسهیلات باشد و درسایربخش‌ها نیز باید همین گونه باشد اما در حال حاضر نگرانی ما از جذب نشدن تسهیلات صندوق توسعه ملی توسط بانک‌های عامل است.
استاندارکهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مدیران عامل بانک‌ها نباید نسبت به جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی بی‌تفاوت باشند، بلکه باید با تشکیلات جلسات مختلف مشکل جذب این اعتبار را بررسی و رفع کنند.
خادمی عنوان کرد: اگردربخش جذب صندوق توسعه ملی عملکرد خوبی نداشته باشیم سال آینده شاید اعتباری که به صندوق توسعه ملی در استان اختصاص داده می‌شود کاهش یابد؛ بنابراین همه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها باید برای جذب این میزان اعتبارهمکاری و تلاش کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code