موضوعات
کهکیلویه و بویراحمد

آغاز عملیات اجرایی معدن فسفات چرام

نویسنده:
معدن فسفات چرام پس از 50 سال انتظار وارد عملیات اجرایی شد...
1396/07/23
 معدن فسفات چرام پس از 50 سال انتظار وارد عملیات اجرایی شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد به تسنیم گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت به کهگیلویه و بویراحمد در روز دوم شهریور ماه از معدن فسفات چرام بازدید کرده و خواستار رفع مشکلات این طرح ملی شد.
داریوش دیودیده بیان کرد: در این راستا روز سه شنبه 18 مهرماه 1396، نمایندگان سازمان توسعه و نوسازی معادن وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای فراهم کردن مقدمات اجرایی این طرح به کهگیلویه و بویراحمد سفر داشتند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجری معدن فسفات چرام یکی از شرکت‌های تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است.
محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر اخیر خود به کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود 2 معدن بوکسیت و فسفات چرام گفت: با همکاری شرکت «ایمیدرو» بهره برداری از این معادن عملیاتی خواهد شد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های معادن کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: باید با برنامه‌ریزی معادن این استان فعال شوند.
عملیات اکتشافی معدن فسفات چرام از سال 1349 آغاز شد و تا سال 1372 به طول کشید و پس از آن مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی شروع شد.
براساس برآوردها با بهره برداری اولیه از این معدن برای 600 نفر و در درازمدت هزار و 200 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می‌شود.  برآورد ذخیره معدن فسفات چرام 80 میلیون تن با عیار 9 درصد است.
پیش از این به دلیل عیار پایین، این معدن غیراقتصادی عنوان شده بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code