موضوعات
کهکیلویه و بویراحمد

آب شیرین برای روستاهای گچساران

نویسنده:
مدیرعامل آبفای روستایی کهگیلویه و بویراحمد از تامین آب شیرین برای 22 روستای گچساران خبرداد...
1396/06/22
مدیرعامل آبفای روستایی کهگیلویه و بویراحمد از تامین آب شیرین برای 22 روستای گچساران خبرداد.
فیض الله‌ پاسره به باشگاه خبرنگاران گفت: با افتتاح دو فاز پروژه آبرسانی به روستاهای شهرستان گچساران از طریق سد کوثر، ۲۲ روستای این شهرستان از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند می‌شوند.
وی اظهار کرد: فاز اول پروژه آبرسانی به روستاهای شهرستان گچساران از طریق سد کوثر با بهره‌مندی 830 خانوار افتتاح شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
پاسره عنوان کرد: در فاز اول پروژه آبرسانی به روستاهای گچساران از طریق سد کوثر12 روستا با جمعیتی افزون بر 3 هزار و 700 نفر در قالب 830 خانوار از آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.
وی اعتبار این پروژه را 20 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در این طرح 29 کیلومتر لوله گذاری، خط انتقال و شبکه توزیع اجرا و 4 باب مخزن با حجم 1100 مترمکعب احداث شده است.
مدیرعامل آبفای روستایی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: همزمان با افتتاح این طرح، عملیات اجرایی فاز دوم پروژه با اعتباری بیش از 15 میلیارد ریال نیز آغاز شده است.
پاسره با بیان این‌که در فاز دوم 5 روستا با بیش از 200 خانوار از آب آشامیدنی سالم برخوردار می‌شوند، تصریح کرد: بیش از 16 کیلومتر لوله‌گذاری و خط انتقال و یک باب مخزن 300 مترمکعبی احداث می‌شود.
وی با اشاره به این‌که در فاز اول و دوم طرح آبرسانی از سد کوثر در مجموع 22 روستا در قالب 2300 خانوار تأمین آب می‌شود، گفت: سهم استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 18 مجتمع آبرسانی با جمعیت 107 هزار نفر در قالب 417 روستاست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code