موضوعات
کیش

3 روش جدید برای درمان سرطان

نویسنده:
روش‌های نوین و پیشرفته درمان سرطان، در دومین کنگره سرطان غرب آسیا به میزبانی تهران ارائه خواهد شد.
1396/07/18
به گزارش مهر، دکتر «فرهاد سمیعی» دبیر انجمن سرطان ایران گفت: در کنفرانس سرطان غرب آسیا ۲۰۱۷ که از ۹ تا ۱۱ آذر ۹۶ به میزبانی انجمن سرطان ایران و همه نهادهای علمی و دانشگاهی و انجمن‌های تخصصی داخل و خارج از کشور در تهران برگزار می‌شود، درباره موضوعات مهمی از انکولوژی، سرطان و درمان سرطان بحث خواهیم کرد.
وی افزود: غیر از موارد مهمی که در سرطان‌شناسی مطرح است، امسال در این کنفرانس مبحث جدیدی به نام روش‌های نوین درمان سرطان مطرح خواهد شد که از جمله آن‌ها روش شیمی‌درمانی داخل صفاتی (HIPEC) است.
سمیعی ادامه داد: HIPEC در درمان سرطان‌های منتشر داخل شکمی یا برخی از مراحل سرطان تخمدان کاربرد دارد. موضوع HIPEC با همکاری سخنرانان داخلی و خارجی و صاحب نظران به بحث گذاشته خواهد شد.
وی عنوان کرد: دومین روش درمانی جدید که در این کنفرانس به آن خواهیم پرداخت، درمان با ذرات اتمی(پروتون تراپی) است. این روش درمانی جزئی از رادیوتراپی یا پرتو‌درمانی تلقی می‌شود که متاسفانه در حال حاضر در ایران انجام نمی‌شود.
سمیعی افزود: سومین روش درمانی نوین جراحی یا تخریب سلول‌های سرطانی با استفاده از پرتو است که در درمان سرطان‌های مغز، نخاع، ریه و کبد کاربرد دارد.
دبیر انجمن سرطان ایران گفت: در حال حاضر بیش از ۲۷۰ مورد سرطان داریم که در بدن انسان کدگذاری شده‌اند و همین مقدار سرطان در بدن انسان هر کدام می‌تواند در حالت‌ها و موارد مختلف خود را نشان دهند. بنابراین بیش از هزار مورد حالت مختلف سرطان در بدن انسان می‌توان تصور کرد.
وی افزود: ما با استفاده از تخصص‌های مختلف تشخیصی و درمانی، برخورد با این سرطان‌ها را در مراحل مختلف با تیم «چندتخصصی» ارتقای واضح داده‌ایم و در حال حاضر تومورهای ‌‌سرطان سینه، معده و روده که در ۲۰ سال گذشته فقط از راه جراحی قابل درمان بود، امروزه با همکاری 3تا4 تخصص می‌توانیم نتیجه بهتری از درمان این سرطان‌ها بگیریم.
سمیعی در پایان گفت: سرطان بار سنگینی بر دوش بشر قرار داده و علاوه بر اینکه سلامت انسان‌ها را تهدید می‌کند، هزینه و اضطراب‌هایی را بر کشورها و جوامع مختلف در سراسر جهان تحمیل می‌کند و تنها با آگاهی‌دادن به جامعه از مسیر ایجاد بسترهای فرهنگی می‌توان در پیشگیری از این بیماری موفق بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code