موضوعات
کیش

265 مورد بازرسی بهداشتی در ایام محرم

نویسنده:
مسئول بهداشت محیط کیش از ۲۶۵ مورد بازرسی از اماکن عمومی، مراکز توزیع غذا و همه هیات‌ها و مساجد در دهه اول محرم، خبرداد.
1396/07/17
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کیش‌پرس، «خلیل علیرضایی‌زاده» با تأکید بر رعایت موازین بهداشتی در تهیه و توزیع نذورات توسط هیت‌های مذهبی، اظهار کرد: رعایت نکردن موازین بهداشتی در توزیع نذورات در مراسم عزاداری، در مساجد، تکایا و هیات‌ها، می‌تواند احتمال بروز بیماری‌های مرتبط با آب و غذا به‌وی‍‍ژه بیماری‌های عفونی روده‌ای را افزایش دهد.
وی با تأکید بر اجرای مطلوب دستورالعمل بهداشت محیط در مراسم عزاداری محرم، از کشف و معدوم‌سازی ۱۳۳ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در جزیره کیش خبر داد و افزود: به‌منظور اجرای این بازرسی‌ها، از رستوران‌ها و مراکز توزیع مواد غذایی نیز بازدید به عمل آمد و از نظر بهداشت فردی و محیط کار، مورد بررسی و نظارت قرار گرفتند.
وی همچنین با اشاره به ۲۶۵ مورد بازدید از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و مساجد و هیات‌ها در ایام محرم، اظهار کرد: ۲ مورد معرفی به دادگاه، ۶ نمونه‌برداری از مواد‌غذایی، ۱۲ مورد نمونه‌برداری میکروبی و ۳ مورد نمونه‌برداری شیمیایی از آب آشامیدنی، ۷ نمونه‌برداری از نان، ۳۵ مورد کلرسنجی و رسیدگی به ۵ مورد شکایات مردمی از اهم فعالیت‌های این مرکز در بخش بهداشت محیط در دهه اول محرم امسال بوده است.
علیرضایی با اشاره به این‌که هر روز اکیپ‌های نظارتی مرکز توسعه سلامت کیش نظارت‌های بهداشتی خود را از مراکز عرضه انجام می‌دهند، اظهار کرد: همزمان با ماه محرم و شروع سال تحصیلی، این نظارت‌ها تشدید شد.
وی با اشاره به این‌که مردم نیز باید دقت لازم را در مصرف مواد غذایی و نوشیدنی‌ها داشته باشند، عنوان کرد: همشهریان می‌توانند هر نوع تخلف را به بهداشت محیط کیش و شماره ۰۷۶۴۴۴۲۳۳۱۱ اطلاع دهند.
بر اساس این گزارش، هر سال با شروع ماه محرم، کارشناسان بهداشت محیط مرکز توسعه سلامت کیش به‌منظور حفظ سلامت عزاداران و شهروندان، علاوه‌بر بازدیدهای مستمر روزانه در ایام تعطیل و غیرتعطیل، اقدام به کنترل و نظارت بیشتر بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی نیز می‌کنند. این بازرسی‌ها اغلب از اماکن حساس صورت می‌گیرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code