موضوعات
کیش

10 هزار منبع دیجیتالی فقط در یک کتابخانه کیش

نویسنده:
سرپرست کتابخانه پردیس کیش دانشگاه تهران با اشاره به افتتاح کتابخانه دیجیتال این واحد اظهار کرد: کتابخانه دیجیتال پردیس کیش 10 هزار‌ ای‌بوک و منابع دیداری و شنیداری را در اختیار دانشجویان و استادان قرار داده است.
1396/03/29
به گزارش ایبنا، «مهدیه آکوچکیان» با اشاره به افتتاح کتابخانه دیجیتال این واحد اظهار کرد: کتابخانه پردیس کیش با 10 سال سابقه از‌ کتابخانه‌‌های فعال دانشگاه تهران است و همچنین مقام نخست بین کتابخانه‌های سطح دانشگاه تهران در سال گذشته از موفقیت‌های این واحد به حساب می‌آید.
 وی افزود: با توجه به نگاه مثبت روسای پیشین و فعلی پردیس، امکان به‌روزرسانی منابع کتابخانه در کمترین زمان و به سهولت انجام می‌شود و در چند سال گذشته نیز کتاب‌های جدید به کتابخانه افزوده شده است. منابع کتابخانه پردیس شامل 25 هزار منبع چاپی و 10‌هزار منبع دیجیتال، دیداری و شنیداری است.

طراحی سامانه کتابخانه دیجیتال پردیس با هزینه اندک
آکوچکیان با اشاره به برنامه‌ریزی برای ساماندهی منابع دیجیتال در کتابخانه‌های دانشگاه تهران ادامه داد: ساماندهی منابع دیجیتال و چاپی متفاوت است. امکانات کتابخانه دیجیتال پردیس کیش با هزینه‌ای ناچیز ایجاد شده است.  سرپرست کتابخانه پردیس کیش دانشگاه تهران اظهار کرد: سامانه کتابخانه دیجیتال پردیس کیش به‌صورت محلی طراحی شده، به‌عبارت دیگر با هدف حفظ حق کپی‌رایت، کاربران فقط در فضای دانشگاه مجاز به استفاده از منابع هستند. کاربران می‌توانند براساس عنوان، نام نویسنده، رشته و فهرست موضوعی، جستجو و منبع دیجیتال را دریافت کنند.
 وی افزود: طراحی سامانه از یک‌سال گذشته آغاز شد و مدام در حال به‌روز‌رسانی است. کتابخانه برای 94 رشته پردیس از‌جمله معماری، طراحی، علوم ورزشی، بایو شیمی، گرافیک، حقوق، ادبیات، اقتصاد و هنر، منبع در اختیار دانشجو قرار می‌دهد. همه اعضای کتابخانه منابع چاپی اعم از دانشجویان، استادان و همچنین نیروی انسانی دانشگاه برای استفاده از منابع دیجیتال مجاز هستند.

تکمیل منابع دیجیتال پردیس کیش
این عضو هیات علمی دانشگاه تهران در تشریح برنامه‌های آتی کتابخانه پردیس کیش اظهار کرد: علاوه بر گسترش فضای فیزیکی و افزایش منابع چاپی کتابخانه، تکمیل سامانه منابع دیجیتال، دیداری و شنیداری از برنامه‌های آتی این کتابخانه است.  آکوچکیان افزود: در بخش هوشمند‌سازی کتابخانه نیز 2 سامانه ویژه منابع ای‌بوک، دیداری و شنیداری تکمیل می‌شود و گسترش پیدا می‌‌کند. سامانه‌ای در سطح دانشگاه تهران که برای همه دانشکده‌ها قابلیت دسترسی داشته باشد نیز به دانشگاه تهران و پردیس کیش افزوده خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code