موضوعات
کیش

انتظامی

کشف 6 هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در قشم

نویسنده:
فرمانده پایگاه دریابانی قشم گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر، بیش از 6 هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در آب‌های این جزیره کشف شده است.
1394/10/22
سرهنگ «قادر مرشدی» در گفت و گو با ایرنا، افزود: در این ارتباط 507 هزار لیتر سوخت، 17 میلیون و 900 هزار نخ سیگار، 168 هزار ثوب پوشاک، 9 هزار و 500 قلم لوازم آرایشی، افزون بر 89 تن مواد خوراکی، 3 هزار و 326 دستگاه تلفن همراه، 2 هزار و 700 دستگاه لوازم آشپزخانه، یک هزار و 192 دستگاه لوازم برقی، 9 هزار و 949 عدد کیف و کفش، 237 هزار بطری انواع نوشابه و پاکت‌های آب میوه و 249 هزار فقره کالاهای متفرقه چون لوازم خودرو، پتو، برنج و پارچه، کشف شده است.
وی کشف 421 کیلوگرم انواع مواد مخدر و 195 عدد قرص روانگردان را از دیگر دستاوردهای نیروهای پایگاه دریابانی قشم در مدت 9 ماه امسال اعلام کرد.
فرمانده پایگاه دریابانی قشم با بیان این‌که در این ارتباط 327 نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند، افزود: در مدت یاد شده 155 فروند شناور و 83 دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق نیز از سوی نیروهای دریابانی این شهرستان توقیف شده است.
سرهنگ مرشدی اضافه کرد: از ابتدای امسال تا پایان آذر 500 تن از اتباع بیگانه که بدون مجوز وارد خاک ایران شده بودند نیز از سوی نیروهای دریابانی در این شهرستان دستگیر و تحویل مراجع مربوطه شدند. وی با اشاره به این‌که شناسنامه دار شدن شناورهای بی هویت شهرستان موجب تقویت امنیت دریایی قشم می‌شود ، افزود: در همین چارچوب در 9 ماه امسال 750 فروند شناور بی هویت قشم شناسایی و ساماندهی شده است.
سرهنگ مرشدی ادامه داد: برای این منظور ابتدا از طریق نهادهایی چون تعاونی‌ها، اطلاع رسانی‌ها آغاز شد و سپس با معرفی این شناورها به مراجع مربوطه، روند صدور دفترچه تردد شناورها در دستور کار قرار گرفت. فرمانده پایگاه دریابانی قشم با بیان این‌که شناسنامه دار شدن شناورهای دریایی موجب ارتقای خدمات رسانی و ثبت دقیق تخلفات می‌شود ، پیش بینی کرد که تا پایان سال جاری تمام شناورهای بی هویت این شهرستان شناسایی و ساماندهی شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code