موضوعات
کیش

خبر

کارگاه آموزشی «کوسه ماهیان و سپرماهیان خلیج فارس» در قشم برگزار می‌شود

نویسنده:
مدیر حفاظت محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: کارگاه آموزشی «کوسه ماهیان و سپرماهیان خلیج فارس» با حضور دکتر «ریما ژابادو» نایب رئیس گروه تخصصی کوسه ماهیان اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) در منطقه اقیانوس هند، دوازدهم مهر در جزیره برگزار می‌شود .
1395/06/27
سید محمدهاشم داخته در گفت و گو با ایرنا، افزود: این همایش در محل پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم برگزار شد. وی اضافه کرد: دریافت نظر پیشکسوتان و مسئولان در قالب سخنرانی‌های کلیدی و آشنایی با تنوع زیستی، بوم شناسی و وضع حفاظتی کوسه ماهیان و سپرماهیان خلیج فارس از سوی ریما ژابادو در یک کارگاه آموزشی و ترجمه همزمان آن برای حاضران، از  بخش‌های اصلی این گردهمایی آموزشی بود. وی آشنایی با جدیدترین مطالعات انجام شده روی کوسه ماهیان و سپرماهیان آب‌های خلیج فارس از سوی محققان ایرانی را از دیگر بخش‌های این کارگاه اعلام کرد.
مدیر حفاظت محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم با بیان این‌که به شرکت کنندگان در این کارگاه گواهینامه معتبر ارائه می‌شود ، از تامین وسیله نقلیه برای انتقال شرکت کنندگان از شهر قشم به محل برگزاری کارگاه آموزشی خبر داد.
داخته اضافه کرد: در این ارتباط 3دستگاه مینی بوس راس ساعت‌های 8:30، 8:45 و 9 صبح دوشنبه دوازدهم مهر از محل قشم، میدان امام قلی خان، رو به روی ساختمان ثبت شرکت ها، علاقه مندان را به محل برگزاری کارگاه انتقال می‌دهد و بعد از ظهر همان روز شرکت کنندگان را برمی گرداند.وی ادامه داد: علاقه مندان به حضور در این کارگاه آموزشی برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند یک ایمیل خالی به آدرس sharks.workshop@gmail.comارسال کنند تا اطلاعات تکمیلی برای آنها ارسال شود.
داخته با اشاره به تحقیقات ریما ژابادو در حوزه کوسه ماهیان، گفت: این محقق بین المللی نایب رئیس گروه تخصصی کوسه ماهیان اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) در منطقه اقیانوس هند، مدیر طرح ماهیان غضروفی خلیج فارس (Gulf Elasmo Project) و مولف کتاب «کوسه‌های دریاهای عربی» است و در سال‌های گذشته مطالعات وسیعی در زمینه زیست‌شناسی و حفاظت از کوسه‌ها و سپرماهیان در منطقه خلیج فارس انجام داده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code