موضوعات
کیش

پیاده‌روی اربعین؛ قدرت‌نمایی مسلمانان در برابر استکبار

نویسنده:
امام جمعه موقت کیش با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین حماسه‌ای فوق تصور محسوب می‌شود که بازتاب گسترده‌ای در جهان داشته است، گفت: این راهپیمایی تبیین شعار عاشورایی امام حسین(ع)، قدرت‌نمایی تمام‌عیار تشیع، جهان اسلام و دیگرادیان الهی در برابر استکبار و ظلم جهانی است....
1396/08/21
امام جمعه موقت کیش با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین حماسه‌ای فوق تصور محسوب می‌شود که بازتاب گسترده‌ای در جهان داشته است، گفت: این راهپیمایی تبیین شعار عاشورایی امام حسین(ع)، قدرت‌نمایی تمام‌عیار تشیع، جهان اسلام و دیگرادیان الهی در برابر استکبار و ظلم جهانی است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کیش پرس، حجت‌الاسلام «سید‌محمد حسینی» در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه گذشته کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی در همه شئون زندگی با اشاره به اینکه پیاده‌روی اربعین و حرکت میلیونی جهان تشیع حماسه‌ای فوق تصور بود که بازتاب بسیارگسترده‌ای در جهان داشت، اظهار کرد: در پیاده‌روی اربعین علاوه بر شیعیان، همه مسلمانان و پیروان دیگر ادیان الهی گردهم آمده بودند.
وی افزود: پیاده‌روی اربعین به فرموده رهبر معظم انقلاب منتی است که خدا بر ملت مسلمان جهان و امت اسلامی ایران گذاشته است.
امام جمعه موقت کیش با بیان اینکه زیارت امام حسین(ع) از سوی ائمه اطهار بسیار سفارش شده است، افزود: امام باقر(ع) فرموده است «زیارت امام حسین(ع) حاوی برکات و فضیلت‌های بسیاری است که اگر مردم بر آن اگاهی داشتند از شوق جان می‌دادند و اگر کوتاهی صورت می‌گرفت از غصه قالب تهی می‌کردند».
وی با قدردانی از انسان‌های بی‌ادعایی که در طول سال بخشی از هزینه زندگی و معیشت خود را برای برپایی موکب‌ها و منازل پذیرایی از زائران حسینی پس‌انداز و در مسیر پیاده‌روی با روی خوش از زائران استقبال و پذیرایی می‌کنند، افزود: اگر چاشنی زیارتی چنین پربرکت مرارت و رنج طی مسیرهای طولانی از نجف تا کربلا و مانند آن باشد که مردمانی از سراسر عالم در این روز باشکوه‌ترین فضائل انسانی را به نمایش گذاشتند، بی‌تردید فضیلت آن افزون‌تر خواهد بود.
خطیب موقت جمعه کیش همچنین با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی، بدترین و پرخسارت‌ترین تنبلی را به تعبیر مقام معظم رهبری تنبلی در مطالعه کتاب عنوان کرد و افزود: به فرموده مقام معظم رهبری امروز با بدترین و پرخسارت‌ترین تنبلی در جامعه که دوری از کتاب و کتابخوانی است مواجه هستیم و جوانان و نوجوانان آن‌گونه که باید با کتاب مأنوس نیستند.
وی ادامه داد: خواندن کتاب به‌ویژه کتاب‌های دینی و اعتقادی از واجبات است، زیرا جوانان ما از کمترین اطلاعات احکام، اعتقادات و اصول دینی برخوردارند.
حسینی با اشاره به روز جهانی حمایت از بیماران کلیوی و هفته دیابت افزود: از خداوند متعال برای همه بیماران شفای عاجل آرزومندیم.
وی همچنین با تسلیت سالروز رحلت عالم و فیلسوف جهان اسلام علامه طباطبایی گفت: اثرات و برکات کتاب گرانسنگ تفسیر المیزان علامه طباطبایی همچنان در جهان اسلام باقی و ساری است.
امام جمعه موقت کیش در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته نماز جمعه کیش با تاکید بر سنت حسنه وقف، پیامبر اکرم(ص) را پایه‌گذار این سنت والا برشمرد و افزود: سنت حسنه وقف نهادی مردمی است که پایه‌گذار هسته آن وجود پربرکت پیامبر گرامی اسلام(ص)‌ است که قابلیت رفع مشکلات اقتصادی جامعه اسلامی را دارد. احساس می‌شود این سنت در میان مردم ناشناخته است و با اهداف متعالی وقف در جامعه فاصله داریم.
وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مبارز انقلاب، شهدای ۸ سال دفاع مقدس، مدافعان حرم و حافظان مرزهای ایران اسلامی، شهادت عده‌ای از مرزبانان دلیر و رشید جمهوری اسلامی ایران در مرز چالداران را تسلیت گفت و افزود: این مردان شجاع و بی‌ادعا که حافظان امنیت، عزت و آرامش این مرز و بوم بودند توسط عده‌ای از تروریست‌ها که امنیت کشور را مورد هدف قرار داده بودند به شهادت رسیدند.
امام جمعه موقت کیش عنوان کرد: بی‌تردید خواب شوم دشمنان با حضور فرزندان دلیر و حافظان شجاع در مرزهای ایران اسلامی هرگز تعبیر نخواهد شد و روز به روز بر عزت و امنیت این مرز و بوم افزوده خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code