موضوعات
کیش

همکاری غول‌های فناوری برای حل مشکلات پورتوریکو

نویسنده:
در پی طوفان «ماریا» در پورتوریکو شرکت‌های فیسبوک و گوگل قصد دارند‌ با همکاری یکدیگر به این جزیره برق‌رسانی کنند و سیستم ارتباطی را در این منطقه مجددا بهبود بخشند.
1396/07/19
به گزارش ایسنا، در پی طوفان ماریا، مارک زاکربرگ مدیر‌عامل فیسبوک، قول داد‌ یک تیم ارتباطی برای کمک به بازگرداندن‌ سیستم ارتباطات به پورتوریکو اعزام کند.
شرکت آلفابت که شرکت مادر گوگل محسوب می‌شود نیز قصد دارد ‌‌بالن‌های مجهز به وای فای خود را به این منطقه ارسال کند.
این 2 شرکت جزو چندین شرکت فناوری هستند که پیشنهادها و راه‌حل‌هایی را برای حل معضل این منطقه ارائه کرده‌اند که بیشتر آنها قصد راه‌اندازی سرویس تلفن و اینترنت را در آن منطقه دارند.
در میان پیشنهادهای ارائه‌شده برخی از آنها بیشتر از بقیه امیدوار‌کننده است.

نیرو رسانی به کمک باتری
«الون ماسک» مدیر اجرایی «تسلا» که معمولا از توییتر برای اعلام ایده‌های جدید خود استفاده می‌کند اعلام کرد که قصد دارد‌ با ارسال باتری‌های خورشیدی شرکت خود به پورتوریکو به برق‌رسانی به این منطقه کمک کرده و توجه مقامات آن را جلب کند.
«ریکاردو روسلو» فرماندار پورتوریکو در پاسخ به وی در توییتی اعلام کرد: باید در این باره صحبت کنیم.
ماسک موافقت کرد و چند ساعت بعد اعلام کرد که معرفی نسل جدید کامیون‌های تسلا را به دلیل افزایش تولید باتری برای پورتوریکو و دیگر مناطق آسیب‌دیده به تاخیر انداخته است.
مقامات پورتوریکو اعلام کردند که پورتوریکو‌ هنوز به بازگرداندن‌ برق و ارتباطات پس از طوفان ماریا نیازمند است و حدود 88 درصد از این جزیره هنوز بدون برق است. کمیسیون ارتباطات فدرال گفت که 58 درصد از خدمات ارتباطاتی در این جزیره از کار افتاده است.
گزارش وضعیت روزانه کمیسیون ارتباطات فدرال( FCC )همچنین نشان می‌دهد که مقدار زیادی از کابل‌های ارتباطی تلویزیون و رادیویی در ایالات متحده از کار افتاده است.
این سازمان هفته گذشته یک هیأت ‌تشکیل داد و پیشنهاد 77 میلیون دلاری را برای حمایت از حمل‌و‌نقل برای بازگرداندن خدمات مخابراتی تصویب کرد.

وعده‌های مبهم
با این حال، بسیاری از پیشنهاد‌های کمک از شرکت‌های بزرگ تا حد‌ی مبهم است. شرکت آلفابت پیشنهاد کرده‌ مانند سایر نقاط جهان بالن‌های خود را به منظور ارائه خدمات Wi-Fi بر فراز این جزیره بفرستد تا به مکان‌هایی که دسترسی به آن دشوار است، اینترنت ارائه دهد.
FCC اعلام کرد که مجوز آزمایشی این پروژه برای کار در پورتوریکو را تایید کرده است، اما این بدان معنا نیست که این شرکت قادر است به زودی زود این کار را انجام دهد.
سخنگوی آلفابت اظهار کرد: ما از حمایت FCC و مقامات پورتوریکو سپاسگزاریم زیرا ما برای برقراری مجدد اتصال، نیازمند حمایت هستیم.
با این حال، محدودیت‌هایی نیز برای اجرای این طرح وجود دارد.
او گفت: این بالن‌ها برای ارائه سیگنال به دستگاه‌های مورد استفاده مردم، باید با شبکه تلکو((telco همگام‌سازی شوند و به‌تنهایی قادر به انجام این کار نیستند.

تلاش‌های مشترک
برای رسیدگی به این شرایط و حل معضل کنونی، همه ارگان‌ها و مقامات و شرکت‌های فناوری باید با یکدیگر همکاری کنند.

تشکیل سازمان‌های کوچک‌تر
بسیاری از کارهای صورت‌گرفته در این زمینه توسط سازمان‌های غیر انتفاعی و شرکت‌های کوچک که در ارتباطات و اورژانس تخصص دارند، هدایت می‌شود.
برای مثال شرکت لکسینگتون در ماساچوست، که شبکه‌های بی‌سیم ارتباطات را در مناطق روستایی ایالات متحده، آفریقا و هند راه‌اندازی می‌کند، ده‌ها ایستگاه سلولی کوچک خود را که با انرژی خورشیدی کار می‌کنند به این منطقه ارسال کرده است.
طوفان ماریا بعد از ورود به پورتوریکو به طوفان درجه 3 با سرعت باد حدود ۱۸۵ کیلومتر در ساعت کاهش شدت یافت و باعث قطع شدن برق در کل این ناحیه شد.
ریکاردو روسلو فرماندار منطقه‌ای پورتوریکو در آمریکا، مقرراتی را برای منع رفت و آمد در این منطقه وضع کرده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code