موضوعات
کیش

نماینده کیش در هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی

نویسنده:
نمایش «پهلوان کچلک و قلعه دیوهای سیاه» نماینده جزیره کیش در هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی کشور ۱۳ شهریور در تهران روی صحنه رفت.
1396/06/14
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کیش‌پرس، «عباس نجاری» هنرمندجوان، طراح و نویسنده این نمایش از اجرای نمایش پهلوان کچلک و قلعه دیوهای سیاه به‌عنوان نماینده جزیره کیش در هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی کشور خبر داد و اظهار کرد: این نمایش با کارگردانی غزل ملک‌حسینی و مشاوره و دراماتورژی علی فریدونی اجرا شد.
نجاری افزود: ۱۰ نمایش عروسکی (خیمه شب‌‌ بازی) از شهرهای تهران، کاشان، کرج، شیراز و جزیره کیش در بخش عروسکی این جشنواره اجرا می‌شود. وی ادامه داد: جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی، آیینه تمام‌نمای قصه‌ها و متل‌ها و بازی‌ها و نمایش‌هایی است که در فرهنگ و سنت ما ریشه دارد.
نجاری عنوان کرد: این قصه‌ها و متل‌ها شامل رسم‌ها و حکایت‌هایی است که سینه به سینه منتقل شده و امروز به دست ما رسیده است. اینک وامدار همه کسانی هستیم که در گوشه گوشه ایران بزرگ تلاش کرده‌‌اند تا ما مجموعه متنوعی از آیین‌های نمایشی را پیش رو داشته باشیم. به گفته این کارگردان جوان جزیره کیش، گروه تئاتر جزیره تلاش می‌کند هر سال سهم کوچکی در این عرصه داشته باشد و این بار با نمایش «جی جی بی‌جی» شیراز به همت یاران خود قصه پهلوان کچلک و قلعه دیوهای سیاه را مهمان جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی کرده است. نمایش «پهلوان کچلک و قلعه دیوهای سیاه» به نویسندگی عباس نجاری و کارگردانی غزل ملک‌حسینی و مشاوره و دراماتورژی علی فریدونی با همراهی گروهی از هنرمندان جزیره کیش در فضای باز تئاتر شهر تهران، به اجرا در آمد. هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی با دبیری داوود فتحعلی‌بیگی از ۸ شهریور آغاز شده است و تا ۱۵ شهریور در شهر تهران ادامه خواهد داشت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code